Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Микола Миклухо-Маклай
11.05.2014, 13:28
загрузка...

Наприкінці минулого століття на честь ювілею з дня наро­дження Миколі Миклухо-Маклаю було встановлено пам’ятник у Сіднеї. Що ми знаємо про нього? Майже нічого. Відомого всьому світові науковця на його батьківщині знають лише з кількох речень шкільного підручника з географії. Росія вва­жає його великим петербуржцем і нащадком шотландського офіцера. А насправді Микола Миколайович – праправнук Та­раса Бульби, онук Ґете і племінник Міцкевича. Він сам ува­жав себе німцем, поляком і українцем одночасно. У валізці завжди возив «Фауста» і «Кобзаря». Через вільнодумство Миклухо-Маклай не закінчив у Росії навіть гімназії, але став випускником кількох європейських університетів.

Щось надзвичайно сильне, сміливе, енергійне було в усій його постаті. Можливо, саме сила й шляхетність зачарували Марго Обертсон – доньку губернатора південних колоній Вели­кої Британії. Коли вони познайомилися, вона була в жалобі за першим чоловіком і вже дала відкоша кільком шляхетним вельможам. Але перед зашкарублим від тропічного сонця, бородатим Маклаєм та його козацькою харизмою не встояла.

Відбулося це взимку. У листі, який було написано в Єгип­ті, Микола освідчився в коханні й попросив її руки. Шоковані батьки Маргарет поставили нереальну умову для опального вченого: отримати дозвіл на одруження за протестантським обрядом в самого государя-імператора. І Микола Миколайо­вич виконав цю вимогу, таки вступивши в шлюб з коханою жінкою.

Читати далі тут...

 

                                               

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: переказ зно, Микола Миклухо-Маклай
Переглядів: 1027 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar