Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Мужня пташина
24.10.2014, 16:09
загрузка...

Мужня пташина. Переказ 5 клас (Художні тексти розповідного характеру з елементами опису тварини для докладного переказу)

Ми з товаришами їхали лісовою дорогою. Довкола нас тихе царство зеленого шуму. Будь, людино, обережна. І будь бережлива! Ліс довірився тобі. Не зрадь!

Непомітно ми задрімали, вколисані навколишнім спокоєм. Раптом завищали гальма. Машина різко зупинилась. «Що трапилося?» - спросоння допитувалися ми у водія. Той не відповідав, лиш зосереджено вдивлявся у дорожну куряву.

Через дорогу переводила малят куріпка, і, як на лихо, у цей час з’явилася перед нею наша легківка. Схвильована мати настовбурчила своє сіре рябеньке крапчасте пір'я, загородила собою курчат і голосно квоктала. Напевне, просила почекати чи попереджувала, що захищатиме діток навіть ціною життя. Малюки ж перебігали дорогу і розчинялися в болотці неподалік. Їх було десятеро, кумедні сірі клубочки на дрібних ніжках. І поки не сховалося останнє,куріпка вперто тримала свою бойову позицію. Якою б великою не була перед нею загроза, мати маляток не покинула б. Здавалося, що мужняя пташина захищала в ту мить не лише діток, а й весь ліс, все живее й беззахисне на землі.

Водій терпеливо чекав. Коли жодної пухнастої грудочки не залишилося на дорозі, куріпка зійшла в кювет, шевельнула осоку і зникла.

Ми поїхали далі. Кожен із нас світився маленькою тихою радістю від побаченого.

189 слів

Із часопису

 

план

1. Ліс довірився нам.

2. Машина різко спинилася.

3. Стурбована куріпка.

4. Малята під надійним захистом.

5. Материнський обов'язок.

6. Світла радість на душі.

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: переказ 5 клас, Мужня пташина, з елементами опису тварини
Переглядів: 7632 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.9/11
Всього коментарів: 0
avatar