Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Найкращий звіринець
15.04.2015, 22:06
загрузка...

Усі мешканці міста з нетерпінням чекали нового прильоту космічного корабля з дивовижним звіринцем на борту. Ось на злітне поле м’яко приземлився велетенський цигаркоподібний літальний апарат. Панелі бортів поповзли догори, відкриваючи зарешітчані кабіни-клітки. У них перебували чудернацькі створіння з кількох віддалених галактик. Тут же родзинка сезону, неописанні монстри з планети Каан. Ці істоти були схожі водночас на мохнатих коней та гігантських павуків, восьминогі, кігтисті, з клацаючи ми дзьобами. Вони пронизливо кричали, товклися по стінах і стелі, витріщалися на публіку численними очима. Земляни ж галасували від жаху і захоплення.

Через кілька місяців, відвідавши ряд інших об’єктів, корабель із космозвіринцем опустився на планету Каан. Тут коні-павуки залишали свої клітки і, задоволено покрикуючи, поспішали до своїх печер.

В одній з них мама-чудовисько з цікавістю розпитувала дитинча й чоловіка про враження від подорожі. А дитятко, вилізши від переповнення почуттів на стелю, розповідало, що найбільше йому сподобалося на планеті, де живуть двоногі істоти. У них гладенька шкіра, яку вони покривають іншою з назвою «одяг». Вони не страшні. Шкода, що не дозволили їх погодувати. А татко пояснював, що земляни хоч і здаються подібними, за вдачами дуже різні. Це виявляється у їхній міміці, рухах, голосі. У багатьох веселі приязні очі, лагідний спокійний або турботливий голос – такі викликали симпатію. Були крикуни з гострим хижим чи наляканим поглядом – ці не подобались. А ще бачили мовчунів. Вони прискіпливо всіх розглядали, щось записували чи клацали якимсь пристроєм зі спалахом. Більшість тримала за руку малюків, дуже непосидючих писклявих істот.

Мама слухала й дивувалась. А синочок збуджено прощебетав: «На Землі найкращий звіринець у Всесвіті, мамусю! Наступного року обов’язково подорожуй із нами!»

За Е. Хоком

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: переказ Найкращий звіринець, Переказ 7 клас
Переглядів: 3645 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
avatar