Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Найперший друкований підручник
17.09.2020, 00:02
загрузка...

„Книги – ріки, що наповнюють Всесвіт мудрістю”, – ось яка похвала книгам дійшла до нас із давнини.

Справді, мудрість і знання, нажиті людьми в горі, труді, радості, дбайливо збираються і залишаються в книгах, наче мед.

Книги – ріки... Може, й справді в старовину їх можна було порівняти з ріками. Тепер книги – це море. Але і книжкове море, і книжкова ріка беруть початок, мов із джерельця, найпершої книги – з добре знайомого всім букваря.

Перший буквар побачив світ у 1574 році у Львові. Називався він „Азбука”. Це також була одна з перших друкованих у нас книг – до цього книги переписувалися від руки. Вона з’явилася завдяки Івану Федорову – засновникові книгодрукування в Україні. То був перший підручник, за яким слов’яни вчилися читати.

Іван Федоров добре розумів, що його книжки неписьменній людині не потрібні. ЇЇ треба спершу навчити читати, і тільки тоді вона збагне, який скарб для людини – книга. Для цього він написав і видав свою „Азбуку”.

Першодрукареві випало жити в складний час. Багато лиха він зазнав від недоброзичливців, заздрісників. Часто гнаний, переслідуваний, він переїздив з міста до міста, однак не припиняв розпочатої раніше справи. Першодрукар ніколи не прагнув ні почестей, ні багатства. Помер він у бідності. Друзям навіть довелося викупити його майстерню, яку могли забрати за борги.

Іван Федоров не нажив багатства. Зате зажив великої слави. І доки люди вчаться читати, доки беруть до рук буквар, його не забудуть (З журналу; 225 слів).

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 34 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar