Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Наслідки технічного прогресу
14.05.2014, 16:04
загрузка...

Озирнімося навколо. Дедалі частіше постає питання про непередбачені наслідки науково-технічного прогресу. Надрозвинена інформатика й небувала легкість переміщень, які надихають, тішать і додають відчуття могутності й сили, на­справді ослаблюють і знеособлюють кожного зокрема.

 

Поспіх став життєвою нормою. Індивідуальні запити в без­межжі необхідності непомітно перетворюються в одноманітну картинку масовості та серійності. Всюдисуща реклама без­упинно руйнує здатність людини до самостійного судження. Телевізор привчає до калейдоскопічного нашарування зміни вражень. Ідеться вже не про самі враження, а про цю безпе­рервну зміну, без якої неначе й жити стає неможливо. А елек­тронний вітер, з безглуздою гордістю званий інформаційним вибухом, видмухує всі запаси пам’яті, перетворюючи стару скарбницю на порожню й слизьку трубу.

 

Інтенсивний розвиток електроніки й радіотехніки призвів до забруднення природного середовища електромагнітними випромінюваннями. Головне їх джерело – радіо-, телевізійні й радіолокаційні станції та центри, високовольтні лінії елек­тропередач і підстанцій, електротранспорт, телевізори й комп’ютери (особливо – телевізійні зали, студії, Комп’ютерні центри, де зосереджено багато цієї техніки).

 

Що таке електроніка? Вона не жива й не мертва, а швид­кість процесів, які відбуваються в ній, величезна. Її не на­звеш розумною, проте й на безглузду вона не скидається. їй властиве щось на зразок саморозмноження, а її підприємли­вість не має меж. Хто вона: утішник, «полегшувач» життя? Ні, вона полегшує не життя, а розв’язання тих здебільшого штучних завдань і задоволення порожніх потреб. І робить вона це лише з тією кабальною умовою, що ми передоручимо їй власну ініціативу й відповідальність, станемо без неї безпо­мічними і безмежно залежними від її сумнівних зручностей.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1488 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar