Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Навіщо нам українознавство
09.05.2014, 10:55
загрузка...

 

Ми століттями не мали власних шкіл, вузів, друкарень, не мали можливості говорити про себе правду.  Моральної ж кривди не знає тільки той народ, який може та вміє пізнавати себе сам, сам осягати власну історію, плекати власну культуру. Коли ж його історію тлумачить йому загарбник, то, ясна річ, що тлумачитиме її за власним розумінням та баченням, на користь собі.

Істина, здавалося б, абеткова, і ми пережили її силу на своїй, як то кажуть, шкурі.

Мабуть, через це в українській свідомості  витворилося кілька світоглядних деформацій. Одні з нас беззастережно приймали  імперські схеми й тлумачення нашої історії і на цій основі навчалися самі, навчали своїх дітей, онуків і правнуків. Так зявилися люди байдужі, а то й ворожі до національних  цінностей. Інші з нас бачили  свою історію гіпертрофовано, вірили ненауковим міфам  та легендам, вбачали в своїй землі ледве не пуп земний. Це хвороблива реакція на гніт і примусове приниження національного "я”.

Проте працею сотень самовідданих подвижників ми все-таки пізнавали себе, вивчали й осмислювали.

І справді, яке величезне багатство становлять наші фольклор та етнографія! Як уперто писалися  впродовж віків наші літописи! І все для того, щоб не згасала історична память у народу. За тими скромними літописцями прийшли фахівці  історики, які все-таки написали історію нашої землі.

Читати далі...

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: публіцистичного стилю, українознавство, переказ, Навіщо нам українознавство, 9 клас, ЧИ ПОТРІБНЕ НАМ УКРАЇНОЗНАВСТВО
Переглядів: 22464 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/27
Всього коментарів: 0
avatar