Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Не сучасний
16.11.2014, 18:37
загрузка...

 

Не сучасний

Я лунко ставлю на дошці крапку і кладу крейду. «Молодець!» – хвалить мене вчитель, виводить оцінку і весело підморгує, мовляв, які сумніви? Відмінно, Жека, як завжди! Я самовдоволено випливаю з класу. Ще б ні! Позаду останній екзамен, який я склав експромтом. А що тут обдумувати? Принцип роботи радіоприймача. Накреслити схему ввімкнення та розв’язати задачку, виходячи з закону Ома. Хіба це для мене екзамен, коли вдома діють виготовлені власними руками телефонний автовідповідач, світломузикальна установка й ось-ось оживе робот?

Почуваюся в полоні безмежного щастя – адже попереду цілі три місяці канікул! Тепер почуватимусь вільною птахою і розпоряджатимусь своїм часом так, як захочу. Передусім піджену згаяне: змушу-таки свого електронного упертюха працювати – рідкісні мікросхеми нарешті у моєму столі. Я безмежно радий бачити цей начинений різними електронними саморобками стіл, за який сідаю з душевним трепетом і не встаю доти, поки не запрацює той чи інший блок або не настає пора лягати спати. В очах ровесників я мало не вундеркінд. Правда, носа не задираю, бо чудово розумію, що це мізер, на що здатна людина.

Ми гуртом вийшли зі школи. Я навіть не зауважив, коли залишився наодинці з найвродливішою дівчиною нашого дев’ятого «Б» Іриною. На відміну від інших вродливих дівчат, Іра, здається, розуміла, що врода – не її особиста заслуга, і добре вчилася.

Коло мене часто увивались однокласниці, ну а я із простоти душевної то Галі розв’яжу задачку, то Вірі твір відкоригую. Хіба мені важко? А коли закінчилися весняні контрольні роботи, дівчата враз утратили до мене будь-який інтерес. Правда, я не вельми тим переймався, бо саме взявся за виготовлення робота і був задоволений, що ніхто не заважатиме.

І ось поряд мене вицокує гострими шпильками Ірина. Не якась собі вертихвістка, а загальновизнана особистість. Із несподіванки навіть не знаю, про що заговорити.

- Ти що-небудь чула про суперечку вчених щодо філософських поглядів Шекспіра? – випалюю.

- Гарний ти, Женька, хлопець, - зміряла мене з голови до ніг особистість і важко зітхнула. – Лиш, будь ласка, не ображайся на те, що скажу. Звичайно, тебе є за що поважати: ти наполегливий, ерудований, знаєш, мабуть, про все на світі. Але, як би тобі сказати, не сучасний ти якийсь. Ось прийдеш додому – уважно поглянь на себе в дзеркало, тільки критично. Нам, дівчатам, просто жаль тебе…

356 слів

За Д. Сивицьким

Яким могло бути закінчення розмови між героями?

Які дії міг повести за собою такий діалог?

Як ви уявляєте сучасну молоду людину вашого віку?

 

 

"Будь сучасним"
 

Бути сучасним — не обов'язково бути "модним" у компанії, в якій ти часто буваєш.
Бути сучасним — це добре знати історію, найважливіші цінності людської культури. Лише за цієї умови можна по-справжньому оцінити сьогодення і побачити перспективи розвитку суспільства.
Бути сучасним означає вміти знайти себе, своє місце в житті, визначитися з власним покликанням, обрати професію відповідно до своїх здібностей, нахилів та уподобань.
Люди, які повністю замикаються в якійсь одній сфері праці чи відпочинку, а все інше відкидають, — уже не наші сучасники.
Для справді сучасної людини (навіть найбільш зайнятої) необхідно зустрічатися з людьми, обмінюватися ідеями і духовними цінностями.

 

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Переказ 8 клас, переказ Не сучасний
Переглядів: 7202 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.6/10
Всього коментарів: 0
avatar