Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Несподівана зустріч
14.05.2014, 15:59
загрузка...

У природі ще взимку народжується, поволі утверджується й живе передчуття майбутньої весни. Сонце, прибуваючи в середині лютого з кожним днем усе більше й більше, уже го­тується до повернення птахів. Воно будить або й збудило вже десь далеко у світових мандрах їхню свідомість солодким пе­редчуттям польоту на рідну землю, яка є для них єдиною до­рогою, бо лише тут вони співають весільних пісень і лише тут виводять потомство…

 

Прелюдія весни вичарувала збудливу й гостру красу загад­кової природи, що всміхалася таємницями.

 

А ця зустріч на вулиці – наче також усміх таємниці.

 

На довгих ніжках-галузинках ішов назустріч великий птах. Я впізнав у ньому лелеку, званого ще гайстром чи бузьком. Тільки чому цей гайстер записався в пішоходи замість того, щоб міряти крильми небесні простори? І чому йде по втоптано­му сніжку так, як міг би йти навесні по шовковій луговій траві?

 

Тигристе кошеня випірнуло зі щілини в паркані, примру­жилося, згорнулося пухнастим клубком, і лелека, проходячи мимо, легенько луснув дзьобом його по тім’ю. Кошеня вско­чило назад у щілину в паркані, а лелека незворушно ступав уперед.

 

Біля колодязя, де сріблилася намерзлою кригою вода, ле­лека спинився. Стрельнув довгою шиєю в один та в другий бік, тоненько клацнув дзьобом. І глянув на вершок клена так, наче хотів дістати щиглика, що метушився на гіллі. Чорно-біло-червоно-жовтий щиглик не звернув ніякісінької уваги на лелеку, і тоді великий птах, наче образившись, знову клацнув дзьобом.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: твір несподівана зустріч, переказ, несподівана зустріч
Переглядів: 2422 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar