Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Омелян. Переказ 9 клас. Текст публіцистичного стилю для докладного переказу із творчим завданням
02.11.2014, 07:11
загрузка...

 

Він стояв на стежці, вартував тих, що зібралися в сільській читальні і, мабуть, не відганяв думок, що за якихось 40-50 кілометрів у теплій хаті в цей день свят Різдва Христового сидять його зажурені батьки і подумки шукають сина свого по світу. Вже другу зиму він, боєць на псевдо «Омелян», не вдома. А скільки ще таких свят пройде, аж коли він сміливо переступить поріг батьківської хати і радісно проголосить: «Я повернувся!» Та чи настане той час?

Збори ось-ось закінчаться, бійці розійдуться по теплих хатах добрих людей… Раптом «Омелян» почув здалека голоси, що наближалися у напрямку від сусіднього села.

«Облава! – майнуло в голові. – А поруч у читальні повно людей: друзі-бійці і командири, що проводять агітаційну нараду серед населення. Ще хвилина-дві – і розлючений загін карателів буде біля будинку. А тоді?... Ех! Раз на світі живемо!»

Довга автоматна черга пронизала темряву, прокотилася по карателях, і, відстрілюючись, через замерзлі рівчаки юнак пробіг у протилежний від будинку читальні бік.

На хвилину облавники розгубилися, та ось навздогін Омеляну пролунали постріли. Ще метр, ще, ось кузня, коло неї впав на землю піднятий кулею. Переслідувачі підбігли і, як люті звірі, кинулися до нього, стріляли в неживого, били прикладами, топтали ногами.

Цим моментом скористалися ті, що були в читальні. Почувши постріли, селяни розбіглись, а бійці, згуртувавшись, із боєм відступали за село. Женучись за ними, карателі забули про вбитого. Коли повернулися, його не було. Ризикуючи життям, селяни забрали бійця і поклали на цвинтарі у чужу стару гробницю. Це сталося на третій день Різдва 1946 року в селі Боєвичі на Мостищині.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Текст публіцистичного стилю, із творчим завданням, переказ 9 клас, Омелян, для докладного переказу
Переглядів: 5859 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
avatar