Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Оверка
24.10.2014, 16:03
загрузка...

Цього голуба майже пташеням ми придбали у незнайомця. Годували його хлібом із молоком і розмоченим зерном. А назвали Оверком. Поки зростав наш вихованець, вродою не відзначався, скоріш навпаки. Навіть коли голуб убрався в пір’я, на голові ще довго залишався пухнастий чубчик. Це робило птаха схожим на бундючного кухаря. За якийсь час пір'ячко Оверкове погладшало, набрало поважного сірувато-сизого відтінку.

Чим би ми не займалися, завжди зосереджено позирали на нас червонясті жаринки очей на охайній голівці. Ріс між людьми, тому полюбляв більше ходити, ніж літати. І ходив услід невідступно, а коли своїми маленькими ніжками не встигав добігати, тоді позаду чулося благальне несамовите туркотіння. Сірий розчепірений хвіст відчайдушно тріпотів, переливчасті груди розширювалися від обурення.

Якось стало зрозуміло, що любив голуб не тільки нас, а й музику. Навіть розрізняв дві мелодії: повільний вальс та «Грозу» Вівальді. Під першу кружляв, кланявся. При звуках другої гордовито походжав по кімнаті. Туркотіння робилося таким пристрасним, що, здавалося, голуб ось-ось задихнеться.

Недовго пробув у нас пернатий вихованець. А точніше, вихованка, як з'ясувалося згодом. Востаннє ми бачили її поряд із мужнім красенем-голубом на нашому підвіконні. Відтоді все ще чекаємо повернення Оверки.

182 слова

Із часопису

 

Бундючний – чванливий, пихатий.

Сизий – темно-сірий з синюватим полиском

Синоніми

Оверко – звичайний голуб, пернатий вихованець, меломан.

Походжати – прогулюватися, кружляти, крокувати.

Епітети

Голуб – цікавий, кумедний, непоказний, наполегливий.

План

1. Непривабливе зовні пташеня.

2. З часом голуб змінився.

3. Наш вимогливий супутник.

4. Шанувальник музики.

5. Чекаємо на повернення вихованки.

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: текст переказу, переказ 5 клас, Оверка, твір
Переглядів: 4420 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
avatar