Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Пастушок. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:32
загрузка...

Художні тексти з елементами опису природи або приміщення для письмового докладного переказу.

Пастушок

 

У степу я сам. Високі жита обступають мене. Навколо тільки небо і колоски. Сонце припікає, воно вже висушило росу на хлібах, на траві, прив’ялило ніжний цвіт березки.

Один я. Цуцик прибігав, покрутивсь біля мене, поки був хліб. Як хліба не стало, він облизавсь і подався до села. Хотів би я, щоб і мені була воля податись до села, до хлопців, але мені не можна. Мені треба пасти корову.  Я вже провів її по межі, дав нащипатися пирію, а тепер знову вернувся до дороги. Тут їй просторіш.

Жодної душі на весь степ. Бджола десь гуде. Коник сюркоче. Перепілка в хлібах підпадьомкнула і вмовкла. В небі ні хмарини.

Озираюсь довкола. Бачу тільки повінь хлібів. Де ж бабуся?  Ніде не видно, щоб біліла її хустина.

Зашелестіло неподалік жито. Підводжу голову… Бабуся! Вони сідають біля мене. Я бачу їх чорні, покручені, у вузлах  ноги. Лагідне бабусине обличчя, сиве ріденьке волосся з-під хустки – все мокре від поту. Щоб втішити мене, бабуся розказують,  що скоро поскошують хліба, тоді піде худоба на стерні… Тоді пастиму з хлопцями в гурті і буде мені веселіше… (За О.Гончаром;  180 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слів  стерня,  пирій (трав’яниста багаторічна рослина родини злакових,  звичайно бур’ян).

*Дібрати синоніми до слів  озиратися, втішати.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Навколо небо і колоски. 2. Прибігав цуцик. 3. Треба пасти корову. 4. Жодної душі на весь степ. 5. Навколо тільки повінь хлібів. 6. Прийшла бабуся. 7. Бабуся втішає хлопчика).

*Написати докладний переказ, першу особу замінивши на третю.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1914 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.8/6
Всього коментарів: 0
avatar