Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Переказ Наука про сни
01.10.2015, 15:53
загрузка...

Чи знаєш ти, що таке сон і звідки він береться? Коли ми засинаємо, у нашому мозку виникають електричні сигнали. Струмом, звичайно не вдарить. Однак сигнали таки підуть - від мозкового стовбура (він знаходиться внизу черепа) до передньої частини голови. Ці високовольтні, але слабкі за силою струму імпульси вельми хаотичні. Однак саме вони стимулюють складні хімічні реакції, після чого наші мозкові звивини почнуть омивати різні хімічні речовини, які і викличуть у тебе несподівані образи - сни.

Поспостерігай при нагоді за сплячим. Якщо у нього починають швидко рухатися заплющені повіки, дихання стає нерівномірним, він може навіть щось невиразно говорити, рухнути рукою чи ногою - це означає, що саме зараз він бачить сон.

Сни живуть у підсвідомості. А вона, зберігаючи узагальнений досвід предків, все ж залишається індивідуальною. Чотирирічні діти бачать у снах не якісь сюжети, а короткі епізоди з життя, своєрідні картинки, як у фотоальбомі. Шестилітки вже спостерігають сюжети в розвитку та починають бачити у снах самих себе. Швидшає розумовий розвиток і підсвідомість - складнішими і виразнішими стають сни.

"Чи можна керувати сновидіннями й обирати сон на замовлення?" - запитують цікаві. Виявляється, кожна десята людина уві сні усвідомлює, що бачить сон. А відтак - можна вносити корективи у свої сновидіння.

Одній восьмилітній дівчинці часто снолося, що її переслідує акула. Сон лякав, ставав причиною депресивного стану, дратівливості. Психолог порадив їй не тікати від морського хижака, а спробувати погратися з ним. Це спрацювало. Наступної ночі уві сні дитина всадилася акулі на спину, відчувши свою перемогу - не над твариною, а над своїм страхом. Очевидно, цієї перемоги дитина досягла ще до сну, а цей новий її психічний стан увійшов крізь підсвідомість у нічне видіння.

Цікавим здавна вважалося питання: чи можливі віщі сни? Як виникають сновидіння, що, як кажуть очевидці, впливають на долю людини, стають прогнозамимайбутнього, тлумаченнями якихось проблемних чи взагалі нерозв'язних, здавалося б, ситуацій? Адже загальновідомо, що Менделєєву наснилася таблиця хімічних елементів. Уранці він прокинувся, перемалював свій сон - і тепер у кожному шкільному хімкабінеті можна побачити цей винахід. Люди, не секрет, іноді бачать подію, яка станеться через певний час, інших людей, з якими познайомляться значно пізніше. На жаль, таємниці так званих "снів із майбутнього" наука пояснити не може. Дехто навіть вважає, що у такий спосіб нас про щось попереджає Космічний Розум. Так що самою біохімією тут не обійтися.

Ще в сиву давнину люди прагнули довідатися, що означає побачене уві сні. От і складали наші предки з цього приводу книги-сонники, своєрідні тлумачні словники. Серед учених побутує думка, що всі сни мають символічне значення. Проблема людства лише в тому, що воно не вміє її належно розшифрувати, оскільки не все, що наснилося, зберігає пам'ять, а лише уривки. Цього замало, щоб збагнути символіку снопередбачень.

Жаль, що тут ми наштовхуємося на безпорадність. Адже людина затрачає на сон приблизно третину життя. Скільки корисної інформації за той час почерпнули б.

Із часопису

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: твір, 9 клас, Переказ Наука про сни, текст
Переглядів: 4929 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/3
Всього коментарів: 1
avatar
1
Дякуююю biggrin
avatar