Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Переказ Розповідь діда Артема
16.06.2015, 08:00
загрузка...

Ви помітили, що в одному місці солов’ї краще співають, в іншому гірше або теж добре, але інакше?

Приїхав якось мій товариш від дочки з Черкащини і розповів, яких він там чув солов’їв. Усім солов’ям солов’ї! І про тільки не зайде балачка, знову він про черкаських солов’їв торочить.

Зібрався й я до його дочки в гості. Риби повіз на гостинець, яблучок і поклін од батька. Розпитав, де той ліс, та й пішов увечері послухати. І правда, є там славні співуни.

Вибрав я найкращого солов’я. Він і вдень і вночі співав безперестанку. Упіймав сіткою, зв’язав йому крила, посадив у клітку й привіз додому.

Боявся, що загине мій соловейко в неволі. Ні, вижив. Через тиждень почав співати. Цілісінький рік ходив я за ним, як за дитиною. Годував комашиними яєчками, борошняними черв’ячками, тертою морквою, давлене конопляне сім’я давав, пшоняну кашу.

І співу навчав. Завішував клітку хусткою, а біля неї чіпляв ще одну з якоюсь співучою пташкою. Співає пташка, соловей слухає, та й собі навчається. Більшає в його співі колін. Дечого навчився од лісового жайворонка. У дрозда перейняв дещо, у горихвістки, вівчарика, перепела. Гарно виходить! Ніби їхньої пісні співає, а все ж по-своєму.

Навесні випустив я соловейка в ліс. Швидко він звикся. Чую, вже й од наших солов’їв перехоплює собі коліна, яких у його співі раніше не було. А наші солов’ї теж не глухі, у нього вчаться.

Ось як я солов’я співати навчив. (За Б.Комаром; 232 сл.)

 

Пояснити лексичне значення слова коліно (стосовно співу) (розм. Певна частина, закінчений мотив у музичному творі, пісні).

Скласти план (орієнтовний:

І. Солов’ї співають по-різному.

ІІ. Розповідь товариша.

ІІІ. Справді гарні черкаські співуни!

ІV. Дід привіз соловейка додому. 

V. Рік ходив за соловейком як за дитиною. 

VІ. Як дід навчавчав солов’я співати.

1. Клітку завісив хусткою.

2. Поруч чіпляв клітку зі спувучим птахом.

3. Чого навчався соловейко. 

VІІ. Навесні дід випустив соловейка в ліс.)

Написати докладний переказ тексту від третьої особи.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: розповідь, переказ, діда Артема
Переглядів: 2589 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
avatar