Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Петро Нестеров
17.09.2020, 00:26
загрузка...

Зі старої фотографії дивиться на нас молодий офіцер. Благородне обличчя з тонкими рисами, ясний погляд розумних очей свідчать про інтелігентність та освіченість молодої людини. А нагороди на мундирі красномовно промовляють про значні заслуги офіцера, неспівмірні з його віком.

Це всесвітньо відомий льотчик Петро Нестеров — віртуозний пілот і новатор льотної справи.

У вересні 1912 року двадцятип’ятирічний поручик Нестеров, який учився в авіаційній школі, здійснив свій перший самостійний політ.

А вже за рік у Києві 9 вересня 1913 року військовий льотчик Петро Нестеров уперше в історії авіації виконав славнозвісну «мертву петлю».

Безстрашність пілота вражала. Описуючи в небі великі кола, він робив такі круті віражі, що у глядачів захоплювало подих. Виконавши «мертву петлю», мужній пілот довів, що за умови правильного керування літальний апарат може вийти навіть з екстремального положення і благополучно завершити політ. «Мертва петля» пізніше дістала назву «петлі Нестерова».

Льотчик не уявляв себе без пошуку.

Він розробляв техніку пілотування на глибоких віражах, швидко освоїв нічні польоти. Очолив Козелець—Ніжин—Київ. Здійснив досить складні на той час перельоти: Київ—Одеса—Севастополь, Київ—Гатчина та Москва—Петербург.

Нестеров не тільки випробовує власним проектом аероплана. Після модернізації його літальний апарат, ставши схожим на ластівку, значно покращує свої аеродинамічні якості.

У 1914 році, за рік після першого виконання «мертвої петлі», у небі поблизу Львова начальник авіазагону штабс-капітан Петро Нестеров здійснив перший в історії авіації повітряний таран.

Усього лише коротких два роки відміряла доля Петру Нестерову для авіаційних звершень. Якби уславлений льотчик залишився живим після того, як він без вагань пішов на таран австрійського аероплана-розвідника, Петро Нестеров підніс би нашу українську авіацію на вищий щабель. А його ім’я ще не раз згадувалося б на сторінках провідних газет світу (З газети).

 

Бесіда за змістом прочитаного

1. Хто такий Петро Нестеров? Як описано його зовнішність? Співставте опис і фотопортрет льотчика.

2. Що принесло льотчику світову славу?

3. Чому Петра Нестерова вважають новатором льотної справи?

4. Як могла б скластися подальша доля талановитого льотчика, якби його життя трагічно не обірвалося?

5. Визначте тему й основну думку висловлювання.

6. Який тип мовлення покладено в основу тексту, а які є допоміжними?

7. Визначте стильову належність тексту.

 

• Складання плану

1. Обличчя з фотографії

2. Перший політ

3. «Мертва петля»

4. Конструкторські здібності Нестерова

5. Подальша доля льотчика

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 219 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar