Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Підпис Переказ
16.11.2014, 18:19
загрузка...

Текст художнього стилю для докладного переказу із творчим завданням  (усно і письмово) 10-11 клас

- Я бачився із вашою дружиною. Розповів про вашу поведінку. Вона дуже незадоволена вами!

- Зоя! Не може бути!.. Спокійно! – наказує собі Костенко і мовчки зціплює зуби.

Химочка, цей сатана в людській подобі, знову приязний (катування в’язням він влаштовує через день). Умовляє, заглядає лагідно в вічі. Це ж так просто: підписався – всі муки залишаються позаду! І не буде завтрашнього звірства.

Костенка пронизує жах. Думає про Зою. Не хоче, щоб несла тавро дружини ворога народу. Щоб від неї відверталися, не приймали ніде на роботу. Не хоче, щоб на його дитину, якої вони вже чекають, впала такаж страшна тінь.

- Бачу, ми й сьогодні ні до чого не домовимося, - долинає до нього докірливий голос Химочки. – До завтрього. Подумаєте в карцері. Там сприятливіші умови для цього.

Холодний, могильною сирістю пронизаний кам’яний мішок. Цементна підлога, окуті залізом двері, низька, як у склепі, стеля. Вгорі велика електролампа. Торкнувся пальцями стіни – іній.

За якийсь час він уже не міг знайти собі місця. Крижана вогкість пронизувала до кісток, зуб на зуб не попадав. Костенко спершу бігав, розганяючи застигаючу кров, бігав на місці, бо не дуже тут розвернешся. Але надовго не стає сил.

Скільки пролежав у лікарні – не пам’ятає. Була висока температура, марення – все, чому й належалося бути при гострій пневмонії.

І ось він знову в кабінеті Химочки – знекровлена недугою істота з самої шкіри і кісток. Все гойдається перед очима.

- Ти диви, який прудкий! Надумав утекти від мене! – в голосі ката щирий подив. – Тільки нічого не вийде. Ми й у могилі тебе знайдемо!

По-діловому обіцяє переламати кожну кістку, помститися на рідних, якщо не підпишеться. Костенко знає: так воно й буде. І, зламаний, байдужий до всього, бере ручку…

Тепер він зігнутий недугами й передчасно постарілий; повернувся нещодавно із заслання і оце розшукав Зоїну матір. Та краще б не шукав! Ніколи не думав, що слова можуть бути такими важкими. Падали на нього, як плити, грозили розчавити. Теща оповідала спокійно, але криком хотілося кричати від того спокою!

Коли його засудили, капітан, що робив у них обшук, порадив Зої лягти в лікарню й позбутися ненародженої дитини ворога народу. Вона лягла, бо вже й так люди почали відвертатися. Лягла й не піднялася. Так їх обох і поховали…

«Скільки у тебе дітей, Химочко? Двоє, троє, четверо? А як би ти повівся, якби я убив твою дочку чи сина? Разом із дружиною…»

376 слів

За А. Дімаровим

Завдання. Як, на ваш погляд, будуватиме далі своє життя та стосунки з катом колишній "ворог народу" Костенко? Чи будь-який злочин можна зрозуміти і пробачити?

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Підпис Переказ, текст переказу підпис, переказ 10 клас
Переглядів: 4279 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/6
Всього коментарів: 1
avatar
1
Потрібне продовження:"у веснянім буянні біліли сади..." dry
avatar