Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Пісня Переказ 7 клас
03.11.2012, 06:11
загрузка...

Пісня

 

У садку якась дівчина співала пісню. Чудовий голос, чудові поетичні слова пісні так і потягли до себе молодого хлопця.

Павло перескочив через тин, проліз через кущі бузини. Густі вишні скинули з нього картуза, били його тонкими гіллячками по обличчю. Він мусив  розводить руками гілля й затуляти  очі.

Боячись  зашелестіти, хлопець  йшов туди, звідки, неначе соловейків спів,  розливався дівочий голос. Маючи звичай записувати пісні, Павло притулився до стовбура  груші, витяг книжечку й почав  нотами записувати мелодію.

Записавши пісню, хлопець побачив, що недалеко від нього висить  почеплений на гіллячку  лубяний козубець. Через густе листя просувалася рука  й кидала в козубець вишні.  Рукав був закачаний по лікоть, ручка була біла,  маленька, наче дитяча.  На зеленій траві стояли два  маленькі черевички з ніжками. Черевички все спинались  на кінчики, неначе танець танцювали.

Через вишневий лист забіліло личко, зачервонів свіжий, наче стигла ягода, ротик.  Голос на мить  замовк,  бо біла ручка вкинула  в рот вишню, але пісня знову полилась. Гіллячка нагнулася, і Павло побачив  все лице з чорними тонкими бровами й тонким, наче виточеним носиком. Темні великі очі блиснули через лист, як блискавка.

Побачивши хлопця,  дівчина прожогом втекла.. Козубець з вишнями впав на траву. Назбиравши в нього  вишень,  Павло пішов через двір віддати його дівчині. (За І.Нечуєм-Левицьким; 200 сл.)

 

·        Пояснити лексичне значення слів козубець (ручний кошик з луб’я або лози), луб’яний (зроблений з луб’я -  внутрішньої частини кори  листяних дерев, що межує з деревиною).  Розкрити  переносне значення  підкреслених слів у виразах  розливався  голос;  полилася пісня.

·        Дібрати синоніми до слів тин, прожогом.

·        Скласти план (орієнтовний: І. У саду дівчина співала пісню. ІІ. Павло опинився в саду. 1. Почав нотами записувати мелодію. 2. Лубяний козубець на гілці. 3. Біла маленька ручка. 4. Маленькі черевички з ніжками. 5. Біле личко поміж гіллям. 6. Чорні тонкі брови й наче виточений носик. 7. Темні блискучі очі. ІІІ. Дівчина прожогом втекла. ІV. Хлопець пішов віддати козубець.)

·        Написати докладний переказ тексту.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: 7 клас, текст переказу, пісня переказ
Переглядів: 21083 | Завантажень: 0 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 4.3/36
Всього коментарів: 8
avatar
1
Велике ДЯКУЮ тим людям, які зробили цей сайт!!! Я цей текст шукав десь 2 години, і знайшов тут!!! biggrin biggrin biggrin biggrin
avatar
2
Допоможіть знайти твір! Початок: Запорізька Січ... Козаччина. Найлегендарніше минуле народу. Більше нічого не знаю sad Допоможіть Будь-ласка!
Ответ: Запорізька Січ... Козаччина... найлегендарніше минуле українського народу. З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров’я. Ще з часів Київської Русі наші пращури цінували здоров’я, загартованість, спритність. Свою силу, винахідливість, кмітливість наші предки проявляли в іграх, забавах, які часто проводили у традиційні для українців свята.
Запорізька Січ... Козаччина... Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня... - Синонім свободи, людської й національної гідності, талановитості...
Навіть у наш час, якщо хочуть підкреслити вроду людини, її кращі риси, то говорять, що «він (вона) козацького роду». А щоб підкреслити чо­ловічі якості хлопчика чи юнака, говорять, що «з нього буде добрий козак».
Свою безмежну любов та повагу до козацтва український народ висловив у численних піснях, думах, легендах та переказах. При цьому, праг­нучи зберегти набуте під час існування козацтва, народ створив прислів'я: «Козацькому роду нема переводу». У найтяжчі часи народ вірив у своє визволення, у відродження козацької вольниці, а при першій же можливості прагнув втілити свою мрію в життя.
Історія народу, як і життя людини, має героїчні і трагічні,щасливі і нещасливі сторінки. Оскільки в героїчному найбільше проявляється національний характер народу, його душевна краса, його велич та талант, то ці сторінки особливо хвилюють і викликають почуття національної гордості.
avatar
3
допоможіть будь ласка не можу знайти переказ біля річки , знаю леше одне ,що там хлопець зустрів здається вченого який спитав у нього як називається річка (якась лопотиха) sad cry :'(
avatar
4
супер сайт мне надо был этот текст в школу я думала 2 получу но нет я его нашла!!!
avatar
5
Класный сайт я 2 часа искал сочинения песня и всё-таки нашол
avatar
6
пр
avatar
7
ура зпсс
avatar
8
tongue 
avatar