Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Пізнати себе через природу
10.05.2014, 13:40
загрузка...

Високим надбанням японської культури є особливе став­лення до природи. Милування нею є однією з принципових характеристик японського національного характеру, і своєю вишуканістю художній смак японців завдячує тонкому сприй­няттю природи, умінню відчути красу будь-якого природного матеріалу як у творчості, так і в повсякденні.

Прагнення пізнати себе через природу, світ послідовно ви­явилося і в практиці створення японських садів. Як художнє явище японський сад починає складатися в Х-ХІІ столітті, а досягає розквіту в ХІУ-ХУІ столітті. Продовжує він своє жит­тя й сьогодні. У всі часи японський сад виражав ставлення людини до світу, переконання, що вища істина й краса існу­ють у природі і пізнати їх можуть люди з чистими помислами й відкритою душею. У цьому розумінні сад – це спосіб вияви­ти істину й красу засобами самої природи, не силуючи її штучними вдосконаленнями.

Зовні японські сади докорінно відрізняються від звичних для європейця. Існує кілька видів таких садів: сухі сади, сади мохів, сади води і пейзажні сади. Усі японські сади мають фі­лософську природу. їх композиція лаконічна, у ній відсутнє все зайве, а кожний елемент відрізняється від інших і розмі­щений так, щоб розбудити людську уяву, створити атмосферу органічного зв’язку людини з природою.

 

Читати далі тут...

 

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 821 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar