Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Поетична майстерність Максима Рильського
10.05.2014, 14:55
загрузка...

Максим Рильський зумів написати в умовах справжнього терору десять книжок чудових ліричних поезій і ліро-епічних творів, кілька книжок перекладів, з-поміж яких і нині неперевершеним залишається переклад творів Адама Міцкевича.

 

Уже в першій поетичній збірці п’ятнадцятирічний Риль­ський вільно й вишукано демонструє ритмічну організацію слова. У цій книжці виявилася найголовніша риса поета – пи­сати ясно, лаконічно, прозоро й водночас мудро, глибокозміс­товно. Він був великим майстром сонета, форма якого вимагала лаконічності, суворої дисципліни, граничної стислості думки і слова.

 

Справді, Максим Рильський з молодих років і до останніх днів життя був захоплений творчістю великих поетів минуло­го. Потрібно було мати мужність, щоб писати ніжну лірику та суворі сонети й октави в той час.

 

Максим Рильський мав неперевершений хист імпровізато­ра і чудово грав на роялі, навчившись у великого українсько­го композитора Миколи Лисенка. Мабуть, саме цим поясню­ється особлива ніжність, чистота, мелодійність лірики поета.

 

Найперше, що вражає в його віршах, – це багатство моти­вів. До традиційних в українській поезії Рильський долучив мотиви, почерпнуті з античної та західноєвропейської, а в нові часи – із сучасного життя. Його вірші багаті на літера­турні й філософські мотиви, звертання до ясних і трагічних, але справжніх земних почуттів. Саме цю ясність світовідчут­тя, дитинне захоплення радістю життя проніс поет через усю творчість. Навіть у зумовлених обставинами змінах свого творчого кредо, коли, за його словами, «сучасність заговори­ла», він насамперед вслухався в порухи людської душі, у гли­бини людських переживань. Поетичне слово в нього наснаже­не зосередженою думкою, енергією,’ закуте в класично прозо­рі й гармонійно Виважені форми. Рильський на догоду часові не змінював свого ставлення до класичного розуміння май­стерності поета, вбачаючи свій шлях у вірності поетичній кла­сичній традиції.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 3029 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar