Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Поезія й проза професій
09.05.2014, 10:57
загрузка...

Редакція журналу щодня одержує  чимало листів. Ці листи щирі й відверті. Відчувається, що їх авторам хочеться висповідатися, спитати поради. Адже розповісти про себе все, навіть найінтимніше, найпозавітніше, незнайомій людині легше, ніж найближчому другові.

Ці два листи прийшли одночасно. Обидва від дівчат, від ровесниць. Одна дівчина, закінчивши школу, пішла працювати до  канцелярії. Її пригнічує одноманітність хай і нескладної, але такої буденної праці. Вона заздрить тим, хто завжди у дорозі, хто ночує в наметах, хто бачить над собою не стелю, а зоряне небо.

Інша дівчина стала геодезистом.  Тижні, а то й місяці вона проходить у полі, тому так сумує за гамірливим містом, так заздрить своїм ровесницям, які можуть хоч щовечора відвідувати якщо не музеї й театри, то принаймні дискотеки.  Професію свою вона ненавидить. "Мені здається, я сіла не в свій поїзд. Треба б пересісти, але як же непросто це тепер зробити...”, - пише вона.

Справді, тепер це непросто. Як і непросто, врешті, вибрати той самий "свій” поїзд  вчасно і  правильно.

Які неправдиві, просто-таки бутафорські уявлення має наша молодь про різні професії!  Лікар – це  для неї обличчя у марлевій повязці, яскрава лампа над хірургічним столом. Родичі очікують біля дверей операційної, вже з квітами, бо наперед переконані, що операція пройде блискуче.  Сталевар – це для молодих  твердий погляд, рішучий вираз мужнього обличчя, яскраве полумя  мартену... Геолог -  це рюкзак, едельвейси, водоспади, ризиковані, проте завжди вдалі переправи через бурхливі гірські річки, гітара біля мальовничого багаття... Звичні штампи.  Саме такими "ієрогліфами” протягом десятиліть  зображувалися  професії у наших кінокартинах, журналах та книжках.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Поезія й проза професій, Тексти публіцистичного стилю, для стислого переказу, переказ 9 клас
Переглядів: 11850 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/57
Всього коментарів: 0
avatar