Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Пошуки шляхів набуття втраченої Батьківщини
04.12.2019, 01:50
загрузка...

Утворювалися національні держави, дисципліновані римські легіони повертали в межі імперії провінції, що розбігалися вусібіч, ковтнувши свіжого повітря незалежності та ігноруючи інтереси центру, бо перейнялися розв’язанням місцевих проблем.

Ослаблювалися економічні зв’язки з метрополією, імперський товарообмін згасав разом із інформаційним та культурним обміном, але римський легіонер намагався затиснути в залізний кулак ослаблені імперські пальці.

Не вдавалося, бо на периферії імперії зосередилося досить багато військової техніки. Арсенали зброї, якою володіли римляни, опинилися в руках провінційної політичної і військової еліти, і годі було сподіватися імперському центрові на те, щоб приборкати непокірних силою, відновити імперський статус-кво, провчити…

Римський легіонер покірно стояв на своєму посту, ніхто не збирався його знімати, хоча гаряча лава з вулкана на ім’я «Незалежність» підбиралася під стіни імперського центру, засипала попелом забуття релігійні святині, духовні осередки, матеріальні пам’ятки…

І хоча наприкінці IV ст. християнство і було остаточно встановлене як офіційна релігія Римської імперії, проте внутрішня напруга в цьому велетенському єдиному, неділимому царстві — в цій екуменічній Імперії наростала, бо «духовне» і «світське» конфліктували між собою і не могли бути органічно інтегрованими в одну систему. Врешті-решт церква перемогла в боротьбі з імперією на Заході, але й на Сході християнське царство під назвою Візантія не змогло втриматися (За М. Жулинським; 195 слів).

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 97 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar