Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Пташине змагання. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:34
загрузка...

Художні тексти з елементами опису природи або приміщення для письмового докладного переказу.

Пташине змагання

 

Сонце вже підбилося на  добрий людський зріст. В його скісних променях блищала, вигравала всіма барвами райдуги роса.  Мов цікаві дитячі оченята, зиркали звідусюди сині фіалки. Млосно блимали з-під кущів оксамитові квіти сон-трави.

Запаморочливо пахли конвалії та черемха. Чи не вони ото й споїли своїми п’янкими пахощами  всіх лісових птахів, що ті надумали позмагатися у співі?

Перші затягли свою нескладну пісеньку вертляві синички. Скільки такій малечі треба  тих пахощів, щоб охмеліти!

За ними вступили в змагання  горихвістка й кропив’янка. Далі не стримались зозуля та іволга. Вони стали перекрикувати, дратувати  одна одну, бо одвічно ворогували між собою.

Очеретянка сиділа, дослухалася до своїх подруг і дивувалася. Та врешті і її захопило змагання, вона теж несміливо подала свій голос. Як зачув те болотний бугай, та як зареве на неї сердито! Очеретянка вже більше й не озивалася.

Мовчали тільки гордовиті солов’ї.  Хіба пасує їм дерти  горла разом з отією охмелілою братією! Нехай замагаються з ними озерні жаби… (За Б.Комаром;   155 сл.).

 

*Дібрати синоніми до слів вертлявий, дратувати, змагатися.

*Вказати вжиті в переносному значенні слова у виразах вигравала барвами веселка; зиркали фіалки; блимали квіти сон-трави.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Сонце підбилося на людський зріст. 2. Блиск роси. 3. Фіалки й сон-трава. 4. Запаморочливі пахощі конвалії та черемхи. 5. Затягли пісеньку синички. 6. Вступили у змагання  горихвістка і кропив’янка. 7. Перекрикували одна одну зозуля та іволга. 8. Подала голос кропив’янка. 9. Сердите ревіння бугая. 10. Мовчали гордовиті солов’ї).

*Написати докладний переказ.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1102 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar