Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Радість душі
13.05.2014, 14:34
загрузка...

Тимко взявся за косу і хотів шаркнути нею по траві, але потім озирнувся, щоб глянути ще раз, чи вже далеко віді­йшла Орися. І коли він побачив її, щупленьку, босоногу, оди­ноку, беззахисну і довірливу, як голубка в своїй любові, то перший раз у житті відчув, як хвилюючим болем застукотіло його серце, і щось ласкаве, тепле, як ті світлі сльози, що він їх змив поцілунком з личка коханої, покотилося йому в душу, і кров забухала швидше, груди задихали вільніше, і, розтира­ючи рукою малий гарячий клубок, що підступав до горла, Тимко подумав, що він тепер не одинокий і що йому є для чого жити на світі.

 

Із цієї хвилини все те, що він бачив навколо себе, чув і від­чував, повнилося для нього новим змістом: йому ніби встави­ли інші очі, і він ними бачив тепер те, чого раніше не помі­чав, йому ніби підмінили душу, і він тепер відчував те, про що раніше й не догадувався. Навіть звуки він сприймав по-іншому.

 

Він косив повагом, раз за разом махаючи і майже не від­чуваючи коси в руках. Раніше з кожним її рухом, перестав­ляючи босі ноги по скошеній щіточці трав’яного прикоріння, Тимко відчував холодну і липку в’язь лугової землі, і почуття це було неприємним, тепер же земля під ногами була тепла, ласкава, як дихання паруючої ріки. Трава, яка здавалася йому раніше стальною, дзвенючою, як щось нежи­ве, тепер розступалася перед ним прозоро-зеленою морською хвилею, як перед молодим Богом, розкриваючи те, що рані­ше приховувала: всю свою потаємну красу. Він бачив, що зверху вона суха і колишеться навіть без вітру, а при самій землі, між стеблинками, притаїлись росинки і яскраво по­блискують.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 3899 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.7/11
Всього коментарів: 0
avatar