Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Ранній автопортрет Шевченка
10.05.2014, 15:09
загрузка...

Упродовж свого творчого життя Шевченко створив понад тридцять малярських і графічних автопортретів, у яких пере­дав свої думки, почуття, переживання майже за два десяти­ліття: від романтичного юнака (ранній автопортрет 1840 року) до збагаченої досвідом людини, яка прожила нелегке життя (автопортрет 1861 року).

 

Автопортрет 1840 року є чудовим заспівом Шевченка-митця до його творчості.

 

У травні 1838 року, через місяць після викупу з кріпацтва, Шевченко стає учнем Петербурзької академії мистецтв – одного з найавторитетніших вищих мистецьких закладів у Євро­пі. Розглянувши подані Шевченком малюнки, рада академії одразу зарахувала обдарованого юнака на навчання до четвер­того класу (усіх класів курсу малювання було шість), поми­нувши перші три класи – копіювання гравюр і гіпсових голів.

 

Роки навчання його в академії позначені величезною працелюбністю, систематичною самоосвітою. Творче зерно, яке пригнічувала неволя, тепер дало щедрі сходи. Юний худож­ник багато й плідно працював, випереджаючи академічну програму, три роки поспіль здобував срібні медалі за екзаме­наційні роботи.

 

Крім занять зі спеціальних мистецьких дисциплін, Шев­ченко багато читав, цікавився історією своєї батьківщини, ін­ших європейських країн. І, звісно, писав вірші. 1840 року по­бачила світ його перша збірка – «Кобзар». С Саме в період духовного й творчого піднесення, наприкінці 1839 року, Шевченко розпочав роботу над автопортретом. Твір писав до свого дня народження, як це часто робили ви­хованці Академії мистецтв.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1373 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
avatar