Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Реймське євангеліє Переказ
08.09.2014, 22:27
загрузка...

Реймське євангеліє – маловідомий книжковий раритет, створений у першій половині XI століття і тоді ж назавжди вивезений з України. Але нині нам належить не стільки шко­дувати за ним, скільки пишатися. Адже книга ця стала, як це не дивно звучить сьогодні, однією з найцінніших духовних реліквій французького народу. Книга, яка найбільше циту­ється за кордоном у контексті історії Франції, має безпосереднє відношення і до української історії, бо пов’язана з іменами Ярослава Мудрого і його знаменитої доньки Анни.

 

За радянських часів пройшов на екранах кінотеатрів фільм «Анна Ярославна – королева Франції». Багатьох глядачів, і безумовно, привернув увагу один епізод у цьому фільмі: після О урочистого прийому на території Софії Київської високопо­важного посольства з далекої Франції Ярослав Мудрий дає  останні розпорядження щодо посагу своїй наймолодшій донь­ці Анні, яка має виїжджати до далекої країни як майбутня дружина французького престолоспадкоємця. Одним з перших як найдорожчий подарунок Анні Ярослав Мудрий назвав Євангеліє, написане зовсім недавно для великокняжої бібліо­теки тогочасною давньоукраїнською мовою і оправлене в по­золочені прикраси.

 

Виявляється, цей епізод з фільму – достовірний історич­ний факт, який у майбутньому мав цікаву й неоднозначну ін­терпретацію цілої низки зарубіжних істориків.

 

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Реймське євангеліє Переказ, текст переказу
Переглядів: 11773 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.8/15
Всього коментарів: 0
avatar