Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Щасливе життя Гната і Насті
17.11.2020, 22:57
загрузка...

Поснідавши, Гнат узяв сокиру і подався на двір.

Займався пишний січневий ранок. Золотий промінь сонця перелинув зі сходу на захід, і вершечки синіх хмар зайнялись червоним полум’ям. Сонце, мов здорова червона діжа, випливало з-за краю землі та обгорталось блискучими хмарками, що спалахнули від сонячного проміння, мов солома від вогню.

Гнат оглянув хуру дров, що привіз учора з лісу, і заходився рубати їх. Стук сокири по сухому дереву далеко котився в рожевому морозному повітрі…

Помивши посуду після обіду та поприбиравши в хаті, Настя сіла на лаві під вікном вишивати сорочку й закинула на шию червону та чорну заполоч. Біле шитво вкрило її коліна. Настя взялась до роботи та ще раз глянула на хату. В хаті було чисто та гарно, як у квітничку. З білих стін дивились гарні боги, заквітчані сухим зіллям, обвішані рушниками. Чепурний комин білів, аж сяяв. Долівка була гладенька та жовта, як віск. Веселий ранішній промінь грав на полив’яних мисках, що стояли в миснику, ушиковані, як військо.

Настя любила свою веселу, теплу хату. В сій маленькій хатині зазнала вона щастя.

(М. Коцюбинський, 171 сл.)


Орієнтовний план:
1. Початок роботи Гната.
2. Опис січневого ранку.
3. Настине господарювання.
4. Інтер’єр маленької хатини.

Запис опорних слів і словосполучень під диктовку одного з учнів класу, визначення орфограм, запам’ятовування і пояснення їх правопису.
Пишний січневий ранок; з-за краю землі; хура дров; учора; рожеве морозне повітря; червона та чорна заполоч; комин білів, аж сяяв; долівка гладенька, як віск, миски ушиковані, як військо.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 42 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar