Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Що нас врятує?
17.11.2020, 22:53
загрузка...

Подумати тільки – людський організм розрахований на функціонування протягом 400 років, а людина не проживає і шостої частини відпущеного їй природою!

         Ще на початку століття вчені попереджали, що сучасне місто рано чи пізно перетвориться на страхітливе товписько робінзонів, наглухо відгороджених від світу в своїх квартирах-печерах. Пророцтво, на жаль, збувається.

         Переважна більшість людей втратила зв'язок із природою. Може, тому нас так вабить мистецтво? Чи поспішали б ми до музею подивитися картину, якби щодня могли спостерігати, як чарівно пливуть хмари, відкидаючи на пагорби химерні тіні? Як летить птах, як спокійно та вправно рухаються його крила?

         Мільйони людей скупчуються у великих містах. Темп життя дедалі зростає. Таке існування суперечить нормальному здоровому способу буття.

         Чи ж існує якийсь рятівний шлях розвитку, який не робив би нас заложниками міст?

         Такий шлях є. Порятунок людства – космоцентризм. Це – ідея створення такого способу життя, який спирався б на принципи гармонії людини й природи.

         Ідея справді повноцінного життя – це життя у власному будинку серед яблуневого цвіту, поряд із бджолою, птахом, травою, вишнею. До речі, гармонія з природою є традицією українства. Закріплення цієї занедбаної національної риси могло б уберегти багатьох людей від психічних зривів та хвороб, значно продовжити їм життя. (За В. Матяшем.) (193 сл.)

 

         Завдання.

         1. З’ясувати будову та лексичне значення слова космоцентризм. Пояснити значення слів: гармонія (узгодженість, співмірність), традиції (звичаї, норми, що передаються від покоління до покоління), психічний (пов'язаний із психікою – духовною організацією людини), функціонування (виконання свого завдання, ролі), ідеал (найвища досконалість, взірець).

         2. Дібрати синоніми до слів: товписько, вабити, химерний, занедбаний.

         3. Записати на дошці: функціонування протягом 400 років, страхітливе товписько робінзонів, темп життя, рятівний шлях розвитку, принципи гармонії людини й природи.

         4. Скласти план тексту (орієнтовний: 1. Людина не проживає й шостої частини відпущеного природою. 2. Пророцтво вчених збувається. 3. Втрата зв’язку людей із природою: а) чи не тому так вабить нас мистецтво; б) у великих містах скупчуються мільйони; в) не стати заложником міста. 4. Порятунок людства – космоцентризм: а) ідеал життя; б) гармонія з природою – традиція українства; в) національна риса могла б вберегти).

         5. Усно детально переказати текст.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1013 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
avatar