Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Що відбувається з кліматом?
04.12.2019, 01:29
загрузка...

Невже з природою справді щось негаразд? Метеоролог Пітер Вернер, доктор Патсдамського інституту досліджень клімату, свідчить: «Коли в глобальному масштабі проаналізувати погодні умови, взявши до уваги рекордно велику кількість опадів, повеней, посух і ураганів, то видно, що кількість таких екстремальних погодних явищ за останні 50 років збільшилася в чотири рази».

Багато вчених уважає, що такі погодні умови виникають внаслідок глобального потепління на планеті, або так званого парникового ефекту. Як пояснює наука, парниковий ефект – це підвищення температури внаслідок того, що певні гази (наприклад, водяна пара, вуглекислий газ, закис азоту чи метан) затримують сонячну енергію, яка відбивається від Землі. Якщо б не було цих газів, то середня температура на нашій планеті була б на 33°С нижчою.

Людина теж причетна до цього процесу. Десятиліттями заводи й машини викидають в атмосферу мільярди тонн парникових газів. На думку багатьох науковців, так само, як вітрове скло затримує теплову енергію в салоні автомобіля, так і ці гази не випускають сонячної енергії поза межі атмосфери.

Скептики заявляють, що людська діяльність спричиняє лише незначний відсоток викидів парникових газів. А втім, Міжурядова комісія з питань кліматичних змін повідомляє : «З’явилися нові й більш переконливі докази того, що людська діяльність – одна з головних причин глобального потепління, яке відбувається протягом 50 років. І людство винне у цьому на 60 відсотків».

Поширені думки, що навіть незначне потепління може призвести до глобальних змін клімату. А з кінця ХІХ століття температура на поверхні Землі зросла приблизно на 0,4-0,8°С. На думку вчених, зростання кількості опадів у Північній півкулі, небувалі посухи в Азії й Африці, дедалі частіші випадки Ель-Ніньо в Тихому океані – все це результати потепління.

Чи впливає такий стан природи на наше здоров’я? Передбачається, що смертність населення до 2020 року у деяких місцях може зрости вдвоє. Стрімко зростатиме кількість хвороб, збудників яких переносять комарі. За нових умов ці істоти швидше розмножуються і частіше нападають. Внаслідок повеней і посух забруднюється питна вода. Прогнози невтішні. Існує справді неабияка загроза ускладнень для життя на планеті.

Багато хто переконаний, що оскільки до цієї проблеми спричинилася людина, то, можливо, людина й вирішить її. Екологи свідчать: «Тепер, коли ми зрештою усвідомили, наскільки знищене наше довкілля, кинулися шукати якісь технологічні вирішення. Однак самих лише технологічних новинок недостатньо. Мусимо залучати й наші серця». Ряд держав уже прийняли закони, які обмежують кількість шкідливих викидів в атмосферу від найрізноманітніших джерел. Ці закони спонукають до рішучих дій, а не розмов.

Заходи для боротьби із забрудненням навколишнього середовища, як правило, дуже дорогі, тож бідніші держави не можуть їх собі дозволити. Останнім часом пересічних громадян часто закликають дбати про довкілля. Та більшість із них не можуть, наприклад, відмовитися від автомобіля, якщо місце роботи, школа, дитсадок чи торговий центр надто віддалені. У більшості просто немає вибору.

У вчених колах, як не прикро, існують сьогодні побоювання стосовно своєчасності наших намірів рятувати Землю від глобального потепління. Навіть якщо повністю припинити викиди шкідливих газів в атмосферу, вважають науковці, наслідки забруднення будуть відчутні щонайменше 100 років!

Сказане переконливо доводить небезпідставність тривожних сигналів. Забруднення – проблема світова, отже, аби вирішити її, необхідні об’єднані зусилля і співпраця всіх країн світу.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 46 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar