Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Шкільна драма
17.11.2020, 23:48
загрузка...

У середньовічній Західній Європі користувалися популярністю жанри театру: міраклі, містерії, мораліте, основу яких становили релігійні драми, що ілюстрували біблійні оповідання.

У 1516 ст. Розвивається містерія, головною темою якої було народження Христа і його воскресіння. У містеріях розігрувалися інтермедії (побутові сцени), щоб розважати втомлених серйозною дією глядача. Вистави тривали по декілька днів.

У 1516 ст. поширюється мораліте своєрідна барокова драма повчального змісту, що поєднує драматичну дію з філософсько-богословським диспутом.

Шкільні театри створюються при навчальних закладах Європи у період пізнього середньовіччя ренесансу та бароко, і мали вони велике навчальне і виховне значення. Драматичні твори писали викладачі, а от розігрували їх учні. Шкільна драма інсценізувала міфологічні та історичні сюжети, осучаснювала жанри середньовічного театру. Особливість поетики шкільного жанру риторичність, символічність, антонімічність.

У 1418 ст. шкільна драма поширилась у католицьких та протестантських школах Речі Посполитої, у православних школах України та Білорусії.

У другій половині 17 ст. у звязку з поширенням в Україні шкільної драми, зокрема інтермедії, виникає вертеп. Назва походить від печери поблизу Віфлеєма в Йорданії, в якій, за біблійним переказом, народився Ісус Христос. Загалом українська шкільна драма це передусім Володимир і Милость божія .

Українська шкільна драма і шкільний театр протягам свого розвитку взаємодіяли з народним театром. Шкільна драма і вертеп позначилися на формуванні нової української літератури і становленні класичного театру.

(3 книги Українська культура )

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 272 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar