Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Скляр Переказ 7 клас
03.11.2012, 07:13
загрузка...

Був у нашому селі скляр. Це був невисокий  худий чоловічок з маленьким, ніби зібганим у кулачок обличчям. Те дрібне личко по самі очі заросло густою щетиною. Тому, хто бачив скляра вперше, здавалося, що він тримає в зубах широку щітку. Очі, як і годиться скляреві, були наче відлиті  з надзвичайно прозорого скла.

Роботи скляреві ніколи не бракувало.Славився він умінням  так ставити шибку, такою замазкою прикріпити її, що вже й рама  потрухлявіє він часу, а скло тримається, як припаяне.

Коли скляр працював,  його  дрібне заросле обличчя  ставало поважним і урочистим, а очі  сяяли.  Склив він швидко і вправно.

Перед тим, як приступити до роботи, скляр  завжди скидав  шапку, хоч би який мороз не був надворі. Він обережно брав  величезні шматки скла, відмірював, не користуючись лінійкою, проводив алмазом. Тоді  тихенько постукував  уздовж тієї лінії, злегка натискав пальцями. Трісь! Шибка була готова.

Вставивши шибу, скляр трохи відходив, схиляв голову  набік і дивився. Прозорі його оченята сяяли такою  неприхованою втіхою, що всі навколо проймалися  шанобливим і урочистим  настроєм.

Незабаром у селі закінчили  будувати нову школу.  Біля її високих і широких вікон скляр не працював, а священнодіяв. Уночі дві шибки хтось побив. На землі видніли  блискучі скалки, валялися дві цеглини.

Підійшовши уранці до покалічених вікон, скляр оніміло застиг. Повільно нагнувся, підняв цеглину і раптом заплакав. Моторошно було дивитись, як плаче доросла, стара людина, навіть не витираючи сліз, що зависали на густій щетині.   (За А.Дімаровим; 225 сл.)

 

Пояснити значення слова  алмаз (прозорий, переважно безбарвний мінерал класу самородних неметалів, що має найвищу серед відомих мінералів твердість; різальний інструмент в ювелірній справі.

Дібрати синоніми  до слів  зібганий, втіха, скалки,  моторошно.

Скласти план (орієнтовний: І. Був у селі скляр. 1. Невисокий худой чоловічок. 2. Ніби зібгане в кулачок обличчя. 3. Густа щетина. 4. Ніби вилиті з прозорого скла очі. ІІ. Скляр славився своїм умінням. ІІІ. Працював швидко і вправно. 1. Завжди скидав шапку. 2. Відмірював скло, проводив алмазом. 3. Вставивши скло, втішено дивився. ІV. Засклено шкільні вікна. V. Скляр плаче за покаліченими шибками.)

Написати докладний переказ.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Скляр, переказ з української мови, 7 клас, переказ для 7 класу, текст переказу
Переглядів: 12737 | Завантажень: 0 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 4.2/44
Всього коментарів: 8
avatar
1
Спасибо большое!
avatar
2
дуже дякую. biggrin hooray
avatar
3
ПЛИЗ ПОМОЖІТ МЕНІ НА МОВІ ДАЛИ ПЕРЕКАЗ ДО ДОМУ І Я НЕГОДЕН ЗГАДАТИ ЛИШ ЗНАЮ ПОЧАТОК ДОПОМОЖІТ ЗНАЙТИ ЦЕЙ ТЕКСТ cap :cap: cap
Ответ: який же початок переказу?
avatar
4
Дякую tongue
avatar
5
Дякую що допомогли менi prof
avatar
6
спасибі я твір на 11 здав sniper ви топ
avatar
7
спасибі велеке
avatar
8
Ахахаха я на уроці пмсав, дуєе дякую
tongue sad smile wacko wink angry cry sad dry happy cool biggrin wacko smile dry surprised cry angry dry happy cool
avatar