Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Собор Святого Юра
29.10.2014, 07:24
загрузка...

Розкішний ансамбль собору Святого Юра – одна з найвидатніших пам’яток архітектури в Україні. Його називають символом єднання культурних і християнських традицій Сходу і Заходу українських земель. Тут зосереджена резиденція митрополитів Української греко-католицької церкви (УГКЦ).

Будівельники собору вибрали для нього на рідкість вдале місце на вершині пагорба, що підноситься над містом Лева. Біля підніжжя споруди розкинувся парк. Старі розлогі дерева підступають майже до самого собору, їхні пишні крони чудово гармонують із примхливими неспокійними лініями бароко. Увінчуючи пагорб, собор єднає землю і небо, виражає прагнення душі до високо злету.

Перед нами архітектурна пам’ятка XVII століття, яка після руйнації воскресала заново. Відбудова тривала 20 років і остаточно була завершена 1764 року.

Святоюрський собор нині – центр великого архітектурного комплексу. Його характерною особливістю є те, що розкривається він перед глядачем не відразу, а поступово. Щоб потрапити на площу собору, треба пройти крізь ворота, прикрашені статуями, які символізують Римську (латинську) і Грецьку (візантійську) церкви. Дворядні сходи ведуть до підніжжя величного храму, що стоїть на кам’яній терасі. Під нею в невеликому гроті – скульптура святого Онуфрія.

Із праці зодчих, неабияких умільців, виник воістину шедевр. Тут вражає все: цілісність композиції, велика кількість декору, вишуканість деталей, майстерність виконання. Головний вхід довершують два сполучені аркою високі пілони, на одному з яких стоїть величезна статуя святого Афанасія, а на другому – святого Лева. Над входом прилаштовано балкон, над яким підноситься щит, увінчаний кінною статуєю Юрія Змієборця. Ця динамічна композиція, як і фігури святих, створена скульптором Іоанном Георгом Пінзелем. У його творіннях відчувається дух неспокою, життєвої енергії, його персонажі живуть і діють, у їх поривчастих жестах відчувається багате емоціями внутрішнє життя.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 5011 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
avatar