Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Студент. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:26
загрузка...

Художній текст розповідного характеру з елементами опису приміщення  для письмового докладного переказу 

Студент

Жив  собі бідний студент. Якось купив він за останній гріш кавалок хліба  і пішов на канікули додому. Йти довелося густим лісом. Ніч захопила студента в хащах, і він заблудився. Угледів удалині вогник, пішов на нього і прибився до невеличкої хатки.

Заходить до хатки, а там бабуся. Просить студент, щоб пустила його на ночівлю. А та каже: “Прийде моя сестра і з’їсть тебе. Тікай мерщій!”

Та студентові ніде було подітися.  Ліг він під лавку і заснув.

Незабаром крізь вікно не помелі влетіла сестра. Почула вона людський дух. Хоч-не-хоч, а довелося хлопцеві  вийти.

Запросила його чаклунка до столу, щоб підгодувати, а тоді ним закусити. Виклав студент свій хліб на стіл і каже їй: “Пригощайтеся!”

Розчулилися  чаклунка, не стала їсти хлопця. Нагодувала його і спати на піч поклала.

Невдовзі прилетіла на мітлі третя сестра. Почула людський дух, стягла з печі студента. Теж хлопця за стіл посадила, щоб підгодувати, а вже потім з’їсти. Поклав студент на стіл свій окраєць і говорить: “Пригощайтеся!”

І ця сестра розчулилася. Порадились три відьми і вирішили за чемність і щедрість студента нагородити. Подарували йому сорочку, що ніколи не зношується, хлібину, що ніколи не з’їдається, та костур, з яким будь-який шлях за мить долається. Уранці попрощалися з хлопцем і вирядили його в дорогу (Нар.творч.;  204 сл.).

 

*Дібрати синоніми до слів кавалок, костур.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Додому через ліс. 2. Студент прибився до хатки. 3. Попередження бабусі. 4. Відьма на помелі. 5. Вирішила підгодувати, а потім з’їсти. 6. “Пригощайтеся!” 7. Розчулення чаклунки. 8. Поява третьої сестри. 9. Студент пригощає відьму. 10. За що відьми вирішили нагородити хлопця. 11. Подарунки чарівниць).

*Написати докладний переказ, увівши самостійно складений опис хатки трьох сестер-чаклунок

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1272 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
avatar