Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Святослав приймає бій
24.11.2014, 23:21
загрузка...

Римський воєвода Склір ішов на поміч розбитому війську і вів дві тисячі катафрактів – пострах усьому живому. Були це закуті в залізо їздці з довгими списами й мечами, з металевими сітками на обличчях. Вони йшли, мов буря, і горе тому, хто ставав їм на дорозі. Як північна хуртовина, гнали ці демони на Святослава. Князь підняв меч і гукнув: «Дружино! Може, тут полягти доведеться. Тож помремо славно за землю нашу!» Запалали серця воїнів відвагою.

А римляни йшли з брязкотом і ломотом, наче скелястий обвал. Склір прямував на самого князя, що спокійно віддавав накази дружині. Побачивши супротивника на захищеному панцирем коні, холоднокровно пересунув щит перед себе. Він ставав до бою. Блакитні очі зосереджено видивлялися в чорну рухому пляму, що швидко збільшувалася. Густі брови діловито спадали тінню. Тривога не зачепила цього мужнього обличчя. Князь брався за звичне діло.

Блискавкою мигнув чекан, посланий рукою римського ватага. Але Святослав прихилив голову. Посипалися пера шолома, а чекан застряг у щиті дружинника. Князь ухопив ратище. Цим знаряддям він влучав в отвори не більші за монету і тепер не схибив. Влучений в око кінь звалився на землю в купі з вершником. Так Святослав вирівняв умови бою, бо був пішим.

Невдаха-римлянин кинувся до бою знову. Його удар мечем був такої сили, що розрубав би щит і супротивника, але той устиг підставити щит скісно. Удар виявився слабким. У цю мить блискавкою впав йому на шолом Святославів меч. Звалився римлянин беззвучно й навіки у порох бойовища.

Шалена радість охопила руські дружини. Хоч це була епізодична перемога, надія на успіх вливала в людей нові сили.

 

План тексту

  1. Римські катадоракти – пострах для всього живого.
  2. Підбадьорливий  заклик київського князя.
  3. Склір проти Святослава.
  4. Надія русичів на нові перемоги.
Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 4014 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/5
Всього коментарів: 0
avatar