Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Таємне помешкання
03.12.2019, 03:39
загрузка...

Роман Шухевич – один із найактивніших борців за вільний український край.  Цей талановитий політик, командир УПА, відданий справі визволення України патріот, мужньо і мудро прокладав свої повстанські терени. Був організатором запеклої боротьби українців проти окупантів усіх мастей на території краю.

У часи німецької окупації життя повстанського командира берегли густі ліси, а ще надійні краяни багатьох сіл на Тернопіллі. Місцеве населення при першій же потребі давало героям пристановище, незважаючи на великий ризик потрапити до рук ворога. Селяни споруджували потаємні помешкання «криївки». Відомо, що командира завжди радо вітав у своїй господі, що в селі Августівці, селянин Петро Когут. Тут повстанців вітала потаємна хата з криївкою. Вхід до криївки був із хати. У кімнаті відкидався камінь, що служив заслоною. Так відкривався вхід до льоху. Звідси вузенький коридор довжиною біля десяти метрів вів до самої криївки. Приміщення її мало чотири метри в довжину, три – у ширину, а висоту – у людський зріст. Стіни були оббиті килимами, а підлога встелена дошками. Тут стояли ліжка, стіл, крісла. Шар землі над стелею товщиною до півтора метра надійно захищав від зовнішнього світу.

І прудкі ж на вигадку ці сміливці. Посеред подвір’я росла груша, що мала дупло аж до коріння. Вона служила вентилятором повітря в криївці, а також прикриттям для радіоантени.

Звідси Шухевича періодично кликали важливі справи. Навесні командир залишив свій надійний притулок і більше до нього не повертався.

Таких місць Україна знає чимало, та чи захоче нинішнє покоління зберегти про них згадку і вшанувати як справжні народні святині?

Із часопису

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 22 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar