Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Таємниці творчості
13.05.2014, 15:03
загрузка...

Таємниці творчості… Спробуємо розглянути деякі чинни­ки, які так чи інакше впливали на творчу працю Лесі Укра­їнки, могли прискорювати чи уповільнювати лет її фантазії. Оточення, місце, час, нарешті, найдрібніші різноманітні об­ставини, зовні малопомітні, позначилися на її душевному ста­ні, а отже, і на робочому настрої.

 

У листі до Михайла Павлика поетеса стверджує, що ніде їй так гарно не працювалось, як удома, в Колодяжному, не­зважаючи навіть на свіже повітря на Волині, від якого часто нападала пропасниця. Саме у звичних умовах власної роди­ни, де люди для її серця наймиліші,. Леся Українка не від­чувала себе одинокою, нікому не потрібною. Безумовно, ма­льовнича навколишня природа, доброзичливі, привітні селяни, тихий, уповільнений ритм сільського життя, уважне й дбайливе ставлення батьків – усе це в сукупності сприяло її гарному настрою, посилювало її творчу енергію. Лише по­деколи її огортала туга через важкий хворобливий стан, роз­луку з ровесниками-товаришами, однодумцями, полишени­ми в Києві.

 

Ще була одна річ, яка відіграла, надто в молоді роки, пев­ну роль у праці Лесі Українки. Це – звичайний письмовий столик. Поетеса до нього настільки звикла, що відсутність його не могли ніяк замінити навіть кращі столи й інше пись­мове приладдя. Вона наголошувала, що без письмового стола «…була на чужині, усе одно як без рук і пера».

 

Здебільшого поетеса не дозволяла поширюватися своїм не­гативним емоціям, оволодівати цілком її свідомістю. Прикла­дом такої боротьби проти переживань, пов’язаних з тяжкими життєвими випробуваннями, є написана Лесею драматична поема «Одержима». За одну безсонну ніч, проведену біля ліжка хворого Сергія Мержинського, поетеса створила бездо­ганний, натхненний взірець, поему-шедевр. Цей факт засвід­чує її велику силу волі, гартовану ще раніше, за обставин, коли Леся неймовірними зусиллями змушувала себе «крізь сльози сміятись», «сміятись, коли серце ридає». Отже, навіть у такі години душевної негоди поетеса не могла не творити.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1313 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar