Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Таємниця найбільшої книгозбірні
10.11.2015, 19:43
загрузка...

Кожна цивілізхована держава постійно дбала про освіту свого народу. Тому створювала бібліотеки. Їх ще називали книгозбірнями. Не була винятком і наша прадавня вітчизна Київська Русь. Вже тоді люди називали книги духовними ліками. Мали свої бібліотеки не тільки князі, купці і воєводи. Були книгозбірні при монастирях і школах. Тут навчалися грамоти і бідні люди.

Справа освіти особливо розквітла у часи князювання Ярослава Мудрого. Недарма так влучно назвав його народ. За велінням князя відкривалися школи, бібліотеки, будувалися храми, серед них і Софія Київська. У ній зберігалося найбільше книг.

Минали роки. Війни, пожежі, людська обмеженість накладали свій сумний відбиток на нашу древню культуру. Її скарби зникали на варварських попелищах історії.

Князь Ярослав дорожив книгою понад усе. Читав і вдень, і вночі невтомно. Книжну мудрість вважав найціннішим скарбом, а книгу - найкращим подарунком. У ній бачив велику користь для всього народу. Тому й заснував чималу бібліотеку в Софіївському соборі.

Кожна з книжок коштувала дуже дорого. За одну можна було купити ціле село з людьми, землею і майном. Серед книг переважали літописи, церковні історії, переклади іноземних авторів. А що вже казати про оздобу! Шкіряні обкладинки прикрашали коштовностями, сторінки - чудовими візерунками. Таке диво творили місяцями.

Але трапилося непередбачене. Свята споруда збереглася, а сліди книгозбірні загубилися. Довго велися пошуки. Дослідники й сьогодні не полишають надії знайти безцінний скарб духовності. Але все марно. Чи знайдеться духовний спадок пращурів? Будемо сподіватися.

Із часопису

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Переказ 7 клас
Переглядів: 6492 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/33
Всього коментарів: 1
avatar
1
спс большое САМЫЙ ЛУЧШИЙ САЙТ!!!!
avatar