Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

«Вагнерівська примадонна» XX століття. Образ Соломії Крушельницької.
12.05.2014, 14:25
загрузка...

Образ Соломії Крушельницької став уособленням справж­ньої жіночої вроди, великого таланту й рідкісної природи го­лосу. Голосу, що вражав, полонив, бентежив… Який, якось почувши, уже неможливо було забути.

 

Соломія народилася 1872 року на Тернопільщині в сім’ї священика. Ще в дитинстві дівчинка виявляла неабиякі му­зичні здібності. Училася грати на фортепіано, співала в хорі. Батько підтримав потяг дочки до співу і на позичені гроші відправив її навчатися до Львівської консерваторії, яку вона закінчила з відзнакою.

 

Соломія успішно дебютувала у Львівському оперному теа­трі. Саме тоді її почула італійська співачка Джемма Белінчіоні, яка гастролювала у Львові. Помітивши неабиякі вокальні здібності дівчини, вона запропонувала їй поїхати до Італії на прослуховування до фахівців. У Мілані Соломія почала брати уроки у відомої викладачки вокалу, яка розкрила широкі можливості голосу своєї учениці.

 

Через рік Крушельницька вже співала провідні партії на кращих оперних сценах Італії. Тріумф, якого вона досягла в цій країні, відкрив перед нею двері оперних театрів багатьох країн світу.

 

Співачка, яка звикла постійно вдосконалюватися, не зупи­нялася на досягнутому. Невдовзі вона поїхала до Відня, щоб вивчити провідні партії в операх Вагнера. Це був ризикований крок для молодої співачки: щойно діставшись перших вершин у мистецтві бельканто, опановувати зовсім іншу манеру співу, пробувати себе в партіях, на яких не один співак утратив го­лос… Однак ризик виправдався: Крушельницька стала найвидатнішою «вагнерівською примадонною» XX століття.

 

Її голос звучав у всьому світі, її запрошували найпрестижніші театри, і скрізь був тріумф. Співаючи у Варшаві, Соло­мія щороку приїздила на гастрольні вистави до Петербурга. Російська критика називала її «жінкою-Шаляпіним», вищої оцінки годі було й чекати. Запрошена співати в царському палаці, Крушельницька закінчила свій виступ так, як це за­вжди робила в усіх країнах світу, – українськими піснями. І коли сам імператор запитав «італійську примадонну», що це за пісні і якою мовою вона їх співала, Соломія відповіла: «Це пісні мого народу, українські пісні».

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1026 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar