Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Важка праця
26.10.2014, 18:25
загрузка...

Прийшло Миколі на думку спробувати зробити лука, сагай­дака та стріли. В уяві бачив уже наш козак, як впольовує птахів та іншу звірину. Врадуваний щасливою думкою, побіг, незважа­ючи на зливу, шукати твердого та гнучкого дерева.

А коли пощастило йому підшукати такого дерева, набрав, скільки міг донести, повернувся в печеру й зараз же заходився коло роботи. Тепер тільки відчув Микола, як став би йому в нагоді заліз­ний ніж. Ой намучився, намучився бідолаха, обрубуючи кам’яною ножакою та черепашиною шкаралупою тріску за тріскою! Не менш як вісім днів просидів він зранку до вечора, поки лук був гото­вий. Тепер треба було ще тятиву та стріли. «Ото якби був знав,— думає Микола,— що доведеться зробити лука, то був би зоставив кишки з лам: здалися б на тятиву. Та треба замінити її мотуз­ком». Зсукав тугого, міцного мотузка та заходився робити стрілу.

Вистругав із твердого дерева стрілу та й думає: «Знаю, стріло, що далеко не полетиш. На Січі обковували ми тебе гострою залі­зякою, щоб із свистом та розгоном вбивалася ти в груди ворога. Та що діяти — заліза в мене немає».

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Важка праця, переказ
Переглядів: 883 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar