Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Вибір. Текст художнього стилю для докладного переказу
04.12.2019, 01:52
загрузка...

Вибір

Вони поспішали. Стрілка спідометра не спускалася нижче 100 км. Двірники-склоочисники спритно стирали зі скла великі краплі та химерні сніжинки. В салоні було тепло й затишно.

Вони не зупинялися, бо ж не відпочивати їздили до сусідньої Польщі, то лише збоку здається, що достатки легко дістаються. Тепер попереду було безліч нових справ. Та й додому навідатися час: лиш там відпочинеш.

Вона згорнулася на сидінні клубочком і швидко заснула. Йому хилилася від утоми голова, повіки злипалися. За багато років спільного життя було всього доволі. Гострота почуттів кудись вивітрилася, та коли вона ось так довірливо дихала поряд, забував усі непорозуміння, а з глибини душі виринала хвиля тепла і вдячності за все найкраще.

Із роздумів і втоми вирвало незрозуміле відчуття тривоги. І тут же на мокрий асфальт вилетів яскравий круглий предмет. Це дитячий м'яч, а за ним, не помічаючи нічого на світі, летить маля - білоголове, строкате.

Зреагував миттєво. За лічені секунди серце вистукало найбільші радощі і болі, відкинуло все другорядне. Далекі поїздки, заощадження в банку, примарний двоповерховий особняк, сучасні авто - все це втратило свою непорушну досі вартість, промайнуло і розтануло. Заболіла душа лиш за тим, що так рідко дарував їй улюблені квіти...

Вибір, до якого ідеш усе життя, але зробити який не кожному під силу, блискавкою прорізав підсвідомість. Ніби читаючи його думки, вона прокинулась і закричала: "Обминай її, обминай!"

І це сталося. Вони не відчули ні удару, ні болю, коли їхній мікроавтобус увігнався з розгону в бетоновану опору моста. І тим більше не бачили, як розгублені дорослі підхопили перелякане дівча, як мчали машини "швидкої" і як здивовано й захоплено позирали прагматичні поляки, обговорюючи деталі ДТП.

Тієї миті, коли машина, всупереч фізичним законам, описавши смертельну дугу, минула дитячий м'яч, та не оминула зіткнення з перешкодою, вони промчали далі, у той світ, де їхній політ триватиме вічно, де все, розпочате на землі з добротою, знаходить своє продовження.

За С. Деревенко

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 79 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar