Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Вибір професії
05.11.2020, 00:46
загрузка...

Письмовий переказ тексту з творчим завданням

Вибір професії

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії.

І.Томан

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість – одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності.

Вибір навчального закладу, а згодом професії значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми як батьків, так і самих молодих людей.

До питання вибору професії людина повертається інколи не раз. Уперше воно постає перед нею після закінчення неповної середньої школи, тобто десь у 15-річному віці. Для тих, хто не пішов до профтехучилищ, а продовжив шкільне навчання, це питання виникає знову після одержання атестату зрілості. Що робити далі: йти працювати, поступати на якісь курси чи до вищого навчального закладу. Вирішуючи такі питання, необхідно добре зважити на всі їх аспекти.

Молоді люди, буває, самі не знають, що б їм хотілося робити. Їх життєві інтереси ще не сформовані, а батьки так само мають досить туманне уявлення про можливості, що відкриваються перед їхньою дитиною.

Інколи виручають щасливі випадки. Дитина, наприклад, може зацікавитися тим, чим захоплюються її товариші, і відповідно до цього обирає потім свою майбутню професію. Трапляється, що не сім'я, не школа, а хтось зовсім інший – родич або знайомий – може виявити певний талант дитини. Проте щасливі нагоди не бувають правилом, вони швидше свідчення підвищеної чутливості «чужих» людей до тих задатків дитини, яких не помітило її найближче оточення.

Набагато частіше впливають на вибір майбутнього фаху батьки, їх робота, уподобання. Та не завжди це можна вважати найкращим. Свою майбутню спеціальність молода людина повинна обирати самостійно, цілеспрямовано і не поспіхом.

Наша система освіти покликана сприяти оптимальному розвиткові молодою людиною своїх талантів. Водночас це становить передумову найкращого вибору майбутньої роботи. На жаль, ще мало знають у нас про характер, специфіку, умови праці окремих професій, перспективу певних спеціалізацій. Наприклад, чимало робітничих професій уявляються нам такими ж, як на початку століття. Набагато ширші наші знання про «престижні» спеціальності, скажімо, менеджер, промоутер, програміст або ж професії рідних чи знайомих. Водночас сотні інших можливостей висококваліфікованої, цікавої, перспективної праці залишаються для молоді невідомими. Часом ваблять майбутні титули або блиск сцени в артистів.

Роблячи ставку на «грошовиті» професії, забувають, що вище оплачувана праця буває складнішою й важчою фізично чи розумово, вимагає вищої кваліфікації, більшої відповідальності.

Тим, хто обирає професію, а їх батькам, можливо, ще більше, варто задуматися, чи не оцінюють вони життєві перспективи подібним чином. І не зайве нагадати, що більшість наших трудящих – а їх мільйон – мають не «престижні», а інші корисні, необхідні й цікав і професії.

(430 слів) За І. Томаном

Словникова робота:

1. З’ясуйте значення слів:уподобання (схильність до кого-, чого-небудь, зацікавлення кимсь, чимсь як таким, що відповідає смакам, бажанням, настроям); оптимальний(який найбільше відповідає певним умовам, вимогам; найкращий із можливих); специфіка (особливості, властиві лише даному предмету, явищу; істотні ознаки, що відрізняють даний об'єкт від усіх інших); перспектива(можливості кого-, чого-небудь у майбутньому; сприятливі умови для майбутньої діяльності когось або наступного розвитку чогось); кваліфікація(ступінь придатності, підготовленості до якого-небудь виду праці); менеджер(найманий професійний керуючий (директор підприємства, керівник окремого підрозділу); промоутер(фахівець, що сприяє організації якого-небудь заходу, просуванню виробленого фірмою товару на ринок шляхом залучення інвесторів,спонсорів).

2. Яку стилістично марковану лексику використано в тексті?

3. Доберіть синоніми до слів: квапитися (поспішати), аспекти(спосіб, напрям розгляду чогось, точка зору), талант(здібності, обдарованість), престижний(авторитетний).

Творче завдання.

Доповніть текст у вигляді поради вашим одноліткам щодо правильного вибору професії.

Орієнтовний складний план

1. Вибір професії – найважливіший крок у житті.

2. Вплив вибору професії на все наступне життя молодої людини:

а) серйозне ставлення до цієї проблеми;

б) питання вибору професії;

в) несформованість життєвих інтересів молодих людей;

г) щасливі випадки долі.

3. Специфіка, умови праці окремих професій:

а) уявлення молоді про професії;

б) знання про «престижні» спеціальності;

в) нелегко збагнути суть фаху.

4. Правильний вибір необхідних і цікавих професій.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: вибір професії, майбутня професія, Як вибрати професію
Переглядів: 586 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar