Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Вода… Ти саме життя
10.05.2014, 13:53
загрузка...

Нині всім добре відомо, що без води неможливий будь-який С прояв життя. Це – найцінніший «мінерал життя», на долю якого припадає до 90 відсотків будови організму. Вона забезпечує фізіологічні, біохімічні, хімічні процеси в організмі всієї живої природи на Землі.

Без води не можуть функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Але при цьому вода має відповідати належній якості. Вона має космічне, геологічне, кліматичне, енергетичне, санітарно-гігієнічне, лікувальне, естетичне значення.

Кожне джерельце – то живильна кров Землі. Усі вони невтомні трудівники: зеленюють та вічно омолоджують луки, поля, ліси, поновлюють її щедровитість. Не випадково говорять, що краплинка води дорожча за діамант.

Не тільки корисні копалини вичерпуються, але й ресурси питної води істотно зменшуються. Часто себе втішаємо і обнадіюємо, що запаси прісної води поновлюються, та з питною водою далеко не все в порядку. Коли не задумуєшся, то здається, що із цим даром природи ніби все гаразд, безпроблемно. Насправді ж як це далеко від реальності! Нині дефіцит води – одна з глобальних проблем сьогодення. Це передусім стосується прісної води. А ще цивілізація доби не завжди ощадливо їх використовує. До того ж на початку XX століття на Землі жило близько півтора мільярда людей, а нині їх уже понад шість мільярдів. Навіть важко собі уявити всю кіль­кість щоденно спожитої води. Але й господарювання цієї маси – людей аж ніяк не можна назвати раціональним щодо користування водними ресурсами. Це кожен добре знає по собі. Ресурси прісної води розподілені на земній поверхні й у надрах Землі дуже нерівномірно. В одній частині земної кулі  люди страждають від повені, а в іншій – від посухи. Уже сьогодні в умовах постійної нестачі води мешкає не менше 1,1 млрд осіб, а понад 2 млрд регулярно відчувають «водяний стрес». Розв’язання проблеми дефіциту прісної води потребує численних наукових розробок у багатьох галузях науки. Уже до 2025 року майже половина населення Землі страждатиме від нестачі прісної води, що призведе до масової міграції з країн, недостатньо забезпечених водою (переважно – тих, що розвиваються). Інші держави змушені будуть розв’язувати надзвичайно складні питання: що, де і як саме робити, аби не «захлинутися» потоком біженців від водяного дефіциту. При загостренні дефіциту на світовому ринку торгувати водою, як сьогодні торгують нафтою, нереально через великі обсяги спо­живання прісної води.

Учені прогнозують: на світовому ринку прискорено розви­ватимуться сектори. інтенсифікації водовикористання, водозберігальні, водоефективні, водоохоронні технології.

Хіба важко зрозуміти, що наше ставлення до водного дару має стати камертоном чистоти до життєдайного соку Землі як Божого дару! Візьміть ці слова як пам’ять на все життя.

(448 слів)
За С. Костенком

переказ «Вода... Ти саме життя»

Нині всі знають, що без води життя неможливе. Це — найцінніший «мінерал життя», на долю якого припадає до 90 відсотків будови організму. Вода забезпечує фізіологічні, біохімічні та хімічні процеси в усіх живих організмах на Землі.

Без води не можуть функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Але вода має відповідати належній якості. Вона має кліматичне, геологічне, енергетичне, санітарно‑гігієнічне, лікувальне значення.

Кожне джерело є невтомним трудівником Землі, озеленяючи та вічно омолоджуючи луки, поля й ліси. Не випадково говорять, що краплинка води дорожча за діамант.

На жаль вичерпуються не тільки корисні копалини, але й ресурси питної води. Здається, що запаси прісної води постійно поновлюються, але це зовсім не так. Дефіцит прісної води — одна з глобальних проблем сьогодення. Сучасна цивілізація використовує її дуже неощадливо. До того ж на початку ХХ століття на Землі жило близько півтора мільярда людей, а нині їх більше шести мільярдів. Навіть важко собі уявити кількість щоденно спожитої води. Господарювання людства щодо користування водними ресурсами також не є раціональним.

Ресурси прісної води розподілені на земній поверхні та в надрах Землі дуже нерівномірно. В одній частині земної кулі люди страждають від повені, а в іншій — від посухи. Вирішення проблеми дефіциту прісної води потребує численних наукових розробок у багатьох галузях науки. За прогнозами, до 2025 року майже половина населення Землі страждатиме від нестачі прісної води, що призведе до масової міграції. Через це держави,

які матимуть запас прісної води, змушені будуть вирішувати складну проблему, пов’язану із великим потоком біженців від водяного дефіциту. Торгувати водою на світовому ринку, як сьогодні торгують нафтою, нереально через великі обсяги споживання прісної води.

Учені прогнозують, що незабаром прискорено розвиватимуться водозберігальні та водоохоронні технології.

Треба зрозуміти, що вода — то великий дар, і наше ставлення до неї має стати належним.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 4884 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/9
Всього коментарів: 1
avatar
1
Очень помогли biggrin
avatar