Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

З доброти і безсмертя
08.11.2014, 08:47
загрузка...

Художній текст розповідного характеру з елементами опису предмета для докладного переказу 

Писанка прийшла до нас із сивої давнини. Кажуть, що від неї пробуджувалася весна, відроджувалося життя, оновлювалася природа. Адже яйце завжди дає початок живому.

Існує в народі легенда, нібито оселився в темному проваллі злий дух Пекун-Щезби. Прикували його до скелі ланцюгами могутні ковалі. Щороку ця потвора посилає на землю своїх слуг і допитується: «Чи не гніваються між собою люди? Чи шанують батьків діти? Чи не ворогують між собою брати? Чи пишуть люди писанки?» Якщо між людьми негаразд, радіє Пекун, набирається сил і рве ланцюги один за другим. Все важче ковалям стримувати дикунську силу. Ось-ось вирветься і заволодіє світом.

Але доки люди писатимуть писанки й Бога пам’ятатимуть, доти злий дух не зможе вирватися на волю. Доки житиме писанка, доти буде світ.

Займатися писанкарством можуть тільки доброзичливі люди, що розуміють і цінують красу. Такими умільцями найбільше славиться Карпатський край. Кожна писанка звідти ніби всміхається до тебе теплими кольорами літа, правильним дрібненьким малюнком, що нагадує весільний рушник. Гладенька округла поверхня розкаже і про шпилясті гори, і про сиву зозулечку, і про луги з чудернацькими квітами.

Не має межі творча уява писанкарів, як нема кінця-краю людській доброті.

186 слів

За В. Качканом

 

план

1. Писанкою починався світ.

2. Живе в народі легенда…

3. Витвори рук карпатських умільців.

4. Немає межі людській доброті.

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: переказ 5 клас, переказ З доброти і безсмертя, текст розповідного характеру, з елементами опису предмета, писанка
Переглядів: 7194 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0
avatar