Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Здоров'я нашої душі
13.05.2014, 17:51
загрузка...

Творче завдання: ввести в текст переказу роздуми про шляхи відродження нашої духовності.

 

Якось західнонімецькі вчені порівняли аналіз крові єв­ропейців початку століття й сьогодення, і з’ясувалося: якщо перелити кров нашого сучасника людині тієї пори, вона по­мерла б… від зараження, настільки вже змінився організм під дією «дарів» індустрії, хімії, медицини та інших реалій XXI віку. Але ж з душею не менші зміни сталися! Як донес­ти голос горлиці чи перепілки, що домінують у мелодії ба­гатьох українських дум і пісень, тим, хто ніколи не чув цих птахів, та й де знайдеш їх на отруєних хімією полях? Скажи зараз слово «цнота» в молодіжній аудиторії — більшість не зрозуміє навіть, про що йдеться. То як же «перекласти» їм святість і шляхетність, що пов’язувалися з дівочою красою й вірністю в літа, коли молоді звали одне одного не «чувіха-ми» й «чуваками», а «горлицями» й «соколами»? Чи зрозуміє взагалі наше покоління «код» життя, переданий нам у музи­ці предками?

 

Урбанізація — а нині вже більше половини людства живе в містах —ніби асфальтовий каток, рівняє всі національні від­мінності й чуття в загальну сіру масу — одноманітну і безжит­тєву.

 

Тільки в батьківських оселях стаємо людьми. Тут усі — діти: чи приїхав після космічного польоту чи піднявся з шахти, прибув з міністерського кабінету чи місць ув’язнення, як і сто і тисячу літ,— тут і прощення, тут і розуміння, тут і сповіді… і розкаяння…

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 9297 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.7/17
Всього коментарів: 1
avatar
1
smile
avatar