Головна » Файли » Навчальні ПРОГРАМИ » презентації

Презентація з природознавства. Осінні явища в житті рослин.
23.11.2015, 14:20
загрузка...

Переглянути онлайн:

3.

Висне небо синє,

Синє, та не те,

Світе, та не гріє

Сонце золоте,

Темная діброва

Стихла і мовчить,

Листя пожовтіле

З дерева летить.

4. Вже й верба поскидала листочки,

За водою вони попливли.

Поріділи ліси і садочки,

Їхнє листя вітри віднесли.

Лише квітнуть іще хризантеми

І троянди подекуди є.

Хмари створюють зайві проблеми,

Пізня осінь співає своє...

То дощі капотять безупинно,

То туманом накрилась земля.

То затужить усе безпричинно,

То розмокнуть дороги й поля.

От вже осінь, мінлива і дивна,

Переміни з собою несе.

Не буває ніколи пасивна,

Сто разів поміняє усе.

5. Вступ. Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністюкольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністюкраси природи. Кожен день не схожий на попередній. Віндивує, дарує нові кольори і форми, тривожить сумнимизвуками і подіями, бо кожного дня відбуваються зміни. Тонебо синє-синє, безмежне і бездонне, то пливуть по ньомудивні хмарки, то стало воно сірим і сумним, задощилогустим дощиком, все втратило свої кольори, то зновузасміялося сонце з висоти, розфарбувало дивосвіт ізігріло все довкола, ніби літо повернулося... Заблищатьпавутинки бабиного літа і натягнуться між гіллям, мовсрібні струни, вітер зачепить їх, і зазвучить чарівнасимфонія осені. А піднімеш голову вгору, там пташкилетять у вирій, і сумно стає на душі.
6. А за ними вслід злітає жовте, червоне, багряне,руде листячко, воно танцює в парі з вітром, тількине судилося йому довго літати... Опускається наземлю, лягає, ще пошумить під ногами, закінчитьсвою останню пісню і... Осінь приходить... Тому втакі дні учні виготовляють дивовижні витворимистецтва з природного матеріалу, організовуютьвиставки, пишуть твори і, звичайно, вірші.
7. Мета проекту: Навчальна – формувати уявлення про життєві форми рослин (дерев, кущів, трав) восени; навчитись визначати дерев’янисті рослини, кущі, трави за їх зовнішнім виглядом, силуетами та пристосуванням їх до навколишнього середовища; навчитись фіксувати певні спостереження; розкривати причини появи осінніх явищ в житті рослин шляхом встановлення зв’язків між ними.
8. Розвиваюча – розвивати основні поняття про стовбур, пагін, листя рослин, про осінні явища в природі рослин; розглядати рослини як об’єкти живої природи, що історично склалися разом із усіма взаємодіями та пристосуваннями до зимовиx умов;формувати естетичне сприйняття природи і навички поведінки в природніх ландшафтах; розвивати екологічну свідомість як основу для формування екологічного мислення та культури поведінки у довкіллі.
9. Виховна – виховувати любов й бережливе ставлення до живої природи та рослинного світу в цілому.
10. Очікувані результати: після виконання проекту учні повинні знати: що вивчає наука фенологія; на які два періоди можна поділити осінь; якими ознаками буде характеризуватися кожен її період; осінні явища в житті рослин, а саме: вплив температури повітря на рослини, як відбувається розцвічування листя, тобто зміна його забарвлення, як рослини поступово пристосовуються до зимових умов. повинні вміти: спостерігати за погодними умовами та пояснювати кожне явище в житті рослин; як впливає зниження температури на рослини, в результаті чого листя змінює своє забарвлення; наводити приклади дерев та кущів, в яких листя залишається зеленим до початку заморозків, та рослин, які можуть цвісти до пізньої осені.
11. Актуальність теми: Як відомо, людська діяльність наносить шкоду, а подекуди призводить до повного знищення природних ландшафтів, в тому числі і рослинного світу, який нас оточує. Лише протягом останніх трьох десятиріч різноманітність рослин значно знизилася. Людина наносить шкоду рослинному світу бездумно, так як в більшості випадків не розуміє наслідків своєї діяльність. В першу чергу причиною цьому є неосвіченість людини в питаннях, пов’язаних з бережним ставлення до рослин, розумінням процесів, які відбуваються в житті рослин. В тому числі і осінніх процесів, осінніх явищ у житті рослин. Наразі актуальним напрямком стала екологічна освіта суспільства, тобто людям з дитинства необхідно прививати любов та бережне ставлення до природи, а також допомогти усвідомити важливість позитивної взаємодії людини з природою. Тому необхідним є пояснення учням важливості процесів та явищ, що відбуваються у природі, а саме на прикладі ролі осінніх явищ у житті рослин.
12. Завдання :1. Спостерігати за погодними умовами в природі.2. Визначити основні осінні явища, які відбуваються в житті рослин.3. Намалювати стінгазету.4. Розробити медіа-презентацію.
13. План роботи:1. Ознайомитися з відповідною літературою.2. Вивчити основні осінні явища в житті рослин.3. Спостерігати, які зміни відбуваються у навколишньому середовищі з рослинами та деревами.4. Зробити порівняння декількох рослин між собою, виходячи з уявлень про осінні явища в житті кожної рослини.5. Зробити висновки.
14. Серед чотирьох пор року найбільш яскравою є осінь. Астрономічним початком осені вважається 22 вересня. Це –день осіннього рівнодення, коли на всій земній кулі день і ніч ділятьнавпіл.
15. Фенологи (фенологія – наука про сезонні явища в неживій іживій природі) вважають початком осені – перший приморозок наґрунті, а кінцем осені – замерзання ставків.
16. Вони поділяють осінь на два періоди:- ранню осінь - до кінця жовтня- пізню - до початку зими.
17. У жовтні температураповітря ще більшезнижується, частішебувають дощі і сильнівітри.Наприкінці жовтняспостерігаєтьсяпохолодання,зникають красивікупчасті хмари.
18. Жовтень називають золотою осінню.Це час найбільшого розцвічування дерев, кущів.
19. Пізня осінь (листопад) - цемісяць холодних вітрів, похмуроїпогоди. Значно знижуєтьсятемпература, замерзає земля,зявляється лід на водоймищах.
20. Ранньої осені цвіте багато рослин. У соснових лісах землявкривається суцільним килимом з квітучого вересу. Цвітепижмо, продовжується цвітіння деяких видів дзвоників,цмину піскового тощо. У вологій лісовій підстилці можназнайти різноманітні гриби - сироїжки, білі, маслюки,лисички, польські. Біля пеньків - сімейства опеньок. На луках можна побачити квітучими різні видиконюшини — лучну, повзучу, польову (котики), волошкилучні, деревій, куколицю білу, оман британський. На водоймах продовжується цвітіння стрілолисту, сусака.Інколи вдруге зацвітає калюжниця. Серед квітучих рослин пустирів найчастіше можнапобачити цикорій, глуху кропиву пурпурову, гикавку тощо. На полях багато квітучих грициків, суріпиці.. Восени вдається часом спостерігати повторне цвітіннядерев - каштана та плодових. Друге цвітіння найчастішеспостерігається у посушливі роки, особливо після жаркої ісухої весни, у звязку з тим, що частина поживних речовинлишається невикористаною. Інколи причиною другогоцвітіння можуть бути сильні і тривалі дощі.
21. Характерна ознака листопаду - розцвічування листя. Зміназабарвлення - це результат руйнування хлорофілу.
22. Восени в міру згасання діяльності листка (у звязку з утворенням в його черешку коркового шару) в ньому уповільнюється, а потім і зовсім припиняєтьсяутворення хлорофілу, а руйнування його триває. Через це листок втрачає своє зелене забарвлення і жовті пігменти, яких невидно до цього, вони стають усе помітнішими.
23. Восени забарвлення листя особливо привабливе червоними тонами.Однак ці тони характерні не для всіх дерев. У багрянець вбираютьсякрони кленів і осик, північного червоного дуба, бруслини, скумпії. Листялипи, берези не має червоних відтінків, воно забарвлюється лише в жовтіі золотисті кольори.
24. Листопад - дуже важливе пристосування рослин до умов зими, що є не тільки холодною, але й сухою пороюроку. Коли б наші листяні дерева залишалися на зиму в своємузеленому вбранні, вони б гинули від нестачі вологи, оскількинасичення листя водою припинялося б, а випаровування водипродовжувалося б. Скидаючи листя, дерева, крім того, оберігають себе відмеханічних пошкоджень під масою снігу. Часто можна бачити, як взимку ламаються під масою снігудосить великі гілки дерев. Листопад сприяє видаленню продуктів обміну, значна кількістьяких нагромаджується в листі під осінь і стає шкідливою для рослин.
25. ВисновокЗміна умов середовища - зниження або підвищення температури,скорочення або збільшення світлового дня тощо зумовлює сезонніявища в житті рослин.

Категорія: презентації | Додав: | Теги: осінні явища, Презентація, про осінь, проект
Переглядів: 2174 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar