Головна » Файли » ТВОРИ

У категорії матеріалів: 71
Показано матеріалів: 61-70
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7 8 »

Сортувати за: Даті · Назві · Переглядам
загрузка...

Твір-оповідання на основі побаченого

Тема. Зв’язне мовлення. Контрольний письмовий твір-оповідання на основі побаченого.

Мета: з’ясувати рівень сформованості вміння складати твір-оповідання на основі побаченого, навички усвідомлення теми та основної думки; розвивати увагу, логічне та образне мислення, удосконалювати культуру мовлення; виховувати сміливість, винахідливість, відповідальність.

Обладнання: текст оповідання.

Переглядів: 18852 / Дата: 31.07.2014 / Коментарі: 0

Твір-оповідання за жанровою картиною

Тема: Зв’язне мовлення. Твір-оповідання за жанровою картиною

Мета: удосконалювати уміння аналізувати твори живопису; вчити учнів «читати» жанрову картину, створювати за її змістом оповідання; збуджувати творчу уяву дітей; виховувати любов до рідної мови, пошану до історії та культури свого народу.

Обладнання: репродукція картини І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», книги-альбоми «Харківський художній музей», «З української старовини».

Переглядів: 5570 / Дата: 31.07.2014 / Коментарі: 0

Твір-опис за картиною М. Мурашка «Вид на Дніпро»

Мета: розвивати творчі вміння п’ятикласників осягати зміст живописного твору, виражальні засоби, помічати всі важливі і другорядні деталі, розкривати майстерність художника; заохотити учнів розповісти про побачене на картині яскраво, небуденними словами, збагнути духовну суть живописного твору; якнайповніше використати естетичний і моральний потенціал художнього полотна для духовного розвитку п’ятикласників, розвивати образне художнє мислення учнів.

Переглядів: 5293 / Дата: 30.07.2014 / Коментарі: 0

Письмовий твір-опис тварини в художньому стилі

Мета: ознайомити учнів із пам’яткою «Як описувати тварину»; на основі загального уявлення про структуру, зміст, мовні особливості оповідань розвивати мовленнєво-комунікативні вміння складати твори-описи тварини; підвищувати мовну й мовленнєву культуру п’ятикласників.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

Переглядів: 8641 / Дата: 30.07.2014 / Коментарі: 0

Твір-розповідь на основі власного досвіду в художньому стилі

Мета: повторити основні відомості про особливості розповіді як типу мовлення, сформувати в учнів поняття про особливості розповіді на основі власного досвіду; удосконалити творчі вміння аналізувати тексти-розповіді художнього стилю; розвити вміння захоплююче розповідати про побачене й почуте, бути цікавим співрозмовником; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння п’ятикласників будувати тексти-розповіді в художньому стилі, ураховуючи ситуацію спілкування, викладати матеріал логічно й послідовно, використовуючи мовні засоби відповідно до комунікативного завдання і додержуючись єдності стилю мовлення. 

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

Переглядів: 6635 / Дата: 29.07.2014 / Коментарі: 0

ТВІР-ОПОВІДАННЯ ПРО ВИПАДОК ІЗ ЖИТТЯ

Оповідання – невеликий розповідний художній твір про одну чи кілька подій із життя персонажа.

Основним типом мовлення в оповіданні є розповідь, хоч, звичайно, є й описи (портрети, пейзажі та ін.) та роздуми.

Обов’язковими для оповідання є зв’язка, кульмінація та розв’язка.

Переглядів: 6257 / Дата: 28.07.2014 / Коментарі: 0

Твір-роздум

В основу роздуму покладено зв’язки мiж предметами, явищами та подiями, якi встановлює сама людина.

   До елементарного роздуму можна поставити питання чому?

   Роздум буває розгорнутий та стягнений.

   Розгорнутий  роздум складається з трьох частин. У першiй висловлюється  певна  думка,  яку  потрiбно довести, - теза. У другiй частинi  наводиться  доказ  (або  кiлька доказiв) на пiдтвердження тези. У третiй мiститься висновок.

Переглядів: 2923 / Дата: 26.07.2014 / Коментарі: 0

ТВІР-ОПИС ТВАРИНИ ЗА ВЛАСНИМ СПОСТЕРЕЖЕННЯМ У ХУДОЖНЬОМУ СТИЛI

На  уроцi потрiбно попрацювати над колективним складанням усного  художнього  твору-опису тварини за iлюстрацiєю. Слiд нагадати  учням,  що  текст твору обов’язково повинен мати зачин (вступ) та  кiнцiвку.  Можна  запропонувати  (або колективно скласти) план такого  твору,  де  вступовi та кiнцiвцi вiдповiдатимуть перший та останнiй пункти.

Переглядів: 5732 / Дата: 26.07.2014 / Коментарі: 0

твір-роздум публіцистичного стилю "Будови" 7 клас

Якийсь, здається, китайський мудрець мав сказати, що для того, щоб зробити тисячу миль дороги, необхідно зробити один перший крок — мудрість, очевидно, незаперечна, але інший жидівський мудрець, біблійний цар Давид, додав до цього, що «шляхи твої, Господи, неісходимі і мудрість твоя незбагнута».

Проходимо не тисячу миль, проходимо десятки й десятки тисяч, шукаємо свого місця і ось знаходимо його під горбиком, записане на вас у актах адвоката Гуменного. На цьому місці стоїть невелика споруда з дверима і вікнами. У ній ви маєте право сидіти, спати, їсти, читати газету і мати тривалу адресу, на яку посилатимуть вам рахунки, пакунки і листи зо всіх континентів світу. Місце, яке ви вважаєте своїм.

Переглядів: 4742 / Дата: 04.02.2013 / Коментарі: 0
1-10 11-20 ... 41-50 51-60 61-70 71-71