Головна » Файли » ТВОРИ

Яким я уявляю людське щастя
09.11.2020, 19:33
загрузка...

Зразок творчої роботи на тему «Яким я уявляю людське щастя».

Добро — це щастя всіх людей.
Д. Лихачов

Що таке щастя? Радість, дружба, гроші, любов, добро… Кожна людина задумується над цим питанням і намагається знайти відповідь на нього. Багатьох письменників також турбувало воно. На прикладі героїв своїх творів вони намагалися дослідити їх прагнення бути щасливими, задоволеними життям.
Павлуся, героя твору О. Стороженко «Скарб», парубки називали щасливим, хоча протягом свого життя він тільки їв та спав і нічого не робив. Таким, як Павлусь, «Бог усе дає, а вони нудяться світом, не знають, що у них є і чого їм треба».
Герой твору Б. Лепкого «Цвіт щастя» шукає квітку, яка зробила б щасливою мати і його самого. І хоча хлопець виріс і дізнався про відсутність такої квітки, все одно продовжує її пошуки. Він вірить, що щастя є на світі.
Скупа людина теж щаслива, бо у неї багато грошей, але ніякої користі з них не має. Господарі з твору Б. Лепкого «Мишка» відчувають себе щасливими, коли наживаються на горі інших. Їм байдужа доля жебрачки та багатьох таких, як вона.
О. Стороженко в оповіданні «Скарб» зазначає, що «…той тільки щасливий, хто другому не завидує, а дякує Бога за те, що він йому послав».
На мою думку, людина повинна робити добрі справи, приносити радість іншим, цінувати дружбу, любити свій народ і рідний край. Це і є щастя. Воно є в мені, у моєму ставленні до рідних, до своєї держави, світу.
Тому давайте творити добро, допомагати один одному, цінувати кожну хвилину цього прекрасного людського щастя!

Що таке на світі щастя?

Що таке на світі щастя? — спитав би я у дуже письменних. Час­тенько чуєш, люди кажуть: отой щасливий. Глянеш на того щасли­вого, а він тобі показує на другого, а сам жалується на свою недо­лю. Звуть щасливими і тих, що весь свій вік нічого не дбають, як мій Павлусь. Бог їм усе дає, а вони нудяться світом, не знають, що в них є і чого їм треба. Звуть і скупого щасливим, бо у його багацько грошей; а він, неборак, увесь свій вік стереже тих грошей, як Рябко на ланцюгу, ніякої користі з них не має — і голодний, і холодний, ще гірш од якого-небудь бідолахи. Ні, панове, по-моєму, той тільки щасливий, хто другому не завидує, а дякує Бога за те, що він йому послав,— той, кого Господь благословив на добрі діла, що розкину­лися вони по світу, як розрослася пшениця на добре виораній ниві. Нагодує вона і пахаря, і його сусідів, попаде од неї скибка і старце­ві в торбу. Не той тільки щасливий, що сам натріскається і виспить­ся, а той, що й другого нагодує і заспокоїть, бо у такого і душа буде не голодна (За О. Стороженком).

Категорія: ТВОРИ | Додав: | Теги: що таке щастя, про щастя
Переглядів: 19 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar