Головна » Файли » ТВОРИ

Яким я уявляю людське щастя
09.11.2020, 19:33
загрузка...

Зразок творчої роботи на тему «Яким я уявляю людське щастя».

Добро — це щастя всіх людей.
Д. Лихачов

Що таке щастя? Радість, дружба, гроші, любов, добро… Кожна людина задумується над цим питанням і намагається знайти відповідь на нього. Багатьох письменників також турбувало воно. На прикладі героїв своїх творів вони намагалися дослідити їх прагнення бути щасливими, задоволеними життям.
Павлуся, героя твору О. Стороженко «Скарб», парубки називали щасливим, хоча протягом свого життя він тільки їв та спав і нічого не робив. Таким, як Павлусь, «Бог усе дає, а вони нудяться світом, не знають, що у них є і чого їм треба».
Герой твору Б. Лепкого «Цвіт щастя» шукає квітку, яка зробила б щасливою мати і його самого. І хоча хлопець виріс і дізнався про відсутність такої квітки, все одно продовжує її пошуки. Він вірить, що щастя є на світі.
Скупа людина теж щаслива, бо у неї багато грошей, але ніякої користі з них не має. Господарі з твору Б. Лепкого «Мишка» відчувають себе щасливими, коли наживаються на горі інших. Їм байдужа доля жебрачки та багатьох таких, як вона.
О. Стороженко в оповіданні «Скарб» зазначає, що «…той тільки щасливий, хто другому не завидує, а дякує Бога за те, що він йому послав».
На мою думку, людина повинна робити добрі справи, приносити радість іншим, цінувати дружбу, любити свій народ і рідний край. Це і є щастя. Воно є в мені, у моєму ставленні до рідних, до своєї держави, світу.
Тому давайте творити добро, допомагати один одному, цінувати кожну хвилину цього прекрасного людського щастя!

Що таке на світі щастя?

Що таке на світі щастя? — спитав би я у дуже письменних. Час­тенько чуєш, люди кажуть: отой щасливий. Глянеш на того щасли­вого, а він тобі показує на другого, а сам жалується на свою недо­лю. Звуть щасливими і тих, що весь свій вік нічого не дбають, як мій Павлусь. Бог їм усе дає, а вони нудяться світом, не знають, що в них є і чого їм треба. Звуть і скупого щасливим, бо у його багацько грошей; а він, неборак, увесь свій вік стереже тих грошей, як Рябко на ланцюгу, ніякої користі з них не має — і голодний, і холодний, ще гірш од якого-небудь бідолахи. Ні, панове, по-моєму, той тільки щасливий, хто другому не завидує, а дякує Бога за те, що він йому послав,— той, кого Господь благословив на добрі діла, що розкину­лися вони по світу, як розрослася пшениця на добре виораній ниві. Нагодує вона і пахаря, і його сусідів, попаде од неї скибка і старце­ві в торбу. Не той тільки щасливий, що сам натріскається і виспить­ся, а той, що й другого нагодує і заспокоїть, бо у такого і душа буде не голодна (За О. Стороженком).

Чому кожна людина відчуває щастя по-своєму?

Безперечно, не знайдеться, мабуть, людини, яка б не чула слова щастя. Воно є загальновживаним і, здається, таке зрозуміле. Проте варто лише спробувати витлумачити його, як виявиться, що це не дуже просто. Чому? Мені здається, так відбувається через те, що поняття щастя стосується духовного світу людини. А скільки людей — стільки і світів! Тож зрозуміло, що кожен витлумачуватиме щастя по-своєму. Для когось — це задоволення, утіха; для інших — добробут, для третіх — гарна і дружна сім’я. Хтось щастя розуміє як удачу, талан, інші — як радість. 

Прикладом того, що кожен уявляє щастя по-своєму, є мої друзі. Наприклад, я відчуваю себе безмежно щасливою людиною тоді, коли дивлюся свій улюблений серіал для підлітків. Коли мій однокласник не вивчив уроку і його не спитав учитель — він теж щасливий. А мій старший брат не уявляє себе щасливим без успішної кар’єри. 

Отже, справжнє щастя приходить тоді, коли людина навчиться жити в ладу із собою, коли її не мучать докори сумління. Як стверджує народна мудрість: «Не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий» (З газети).

Бути щасливим

Як стати й залишатися щасливим? Звісно, матеріальні, ду­шевні, духовні блага приносять задоволення, проте людина сама робить себе щасливою. Легко й просто вирішує: я щас­лива! Що заважає вам повірити в те, що ви щасливі?

Якщо ви вирішили бути щасливим, почніть цього вчитися, і Безперечно, труднощів у житті чимало, але якщо бажання є,

І то вчитися бути щасливим можна й потрібно.

Отже, за щастям не треба бігати, його не треба шукати. Воно поруч, просто придивіться. Хочеш щастя - візьми в себе!

Виробляйте хороший емоційний тон і стійкість, це допо­може в складних ситуаціях не піддатися депресії. Ставтеся до життя з цікавістю. Неприємність? Цікаво, як упораюся, чого навчуся? Труднощі? Цікаво, що мені це дасть? Слушні запи­тання - хороші рішення!

Виробляйте корисну звичку до позитивного сприйняття світу. Не буває помилок, є тільки уроки життя й зворотний зв’язок. Життя - хороший учитель, а все хороше коштує не­дешево. Коли все добре, бути успішним зможе кожен. А коли важко? Упораються лише обрані. Тож оберіть себе. Обставини змінилися, але вони не змінили вас. Ви можете бути успіш­ними й щасливими!

(167 слів)  

                                                      Із часопису

Категорія: ТВОРИ | Додав: | Теги: що таке щастя, про щастя
Переглядів: 1418 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar