Головна » Файли » ТВОРИ

Колискова 6 клас твір переказ
01.02.2014, 06:04
загрузка...

Текст 1. Колискова

Мати й дитя — це найпрекрасніший образ із загальнолюдської скарбниці духовності. «Нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим», — писав Т.Шевченко. Чуттєвий зв'язок , що з дня народження існує між матір'ю та дитиною, дістає вічне відбиття у зворушливо щирих і безпосередніх колисанках. Усю любов, ніжність, бажання бачити своє дитя щасливим, розумним, здоровим, гарним матір укладає в невибагливі рядки і простеньку мелодію, організовану ритмом гойдання колиски. Монотонний тихесенький наспів і пестливі лагідні слова мають заспокоїти, приспати дитину, тому м'якенькими лапками підступає до мальованої колисочки пухнастий, волохатий, воркітливий котик, голуби приносять на крилольках сон-дрімоту; і реальні котик, голуби, ластів'ята і фантастичні Сонко і Дрімота в колискових піснях діють як люди, що цілком відповідають дитячому первісному світосприйманню. Ці пісні водночас є і першими уроками, що в доступній формі знайомлять нас з побутовими речами, і моральними цінностями, приохочують до працелюбності, порядку, доброти і справедливості.

                              Ой спи, дитя, в колисонці,
                              Як горошок в билиноньці.
                              Буде вітер повівати
                              Тай горошком колихати...

          Колискові пісні призначені тільки для одного слухача — дитини і мають тільки одного виконавця — матір або близьку людину.

(Антологія української народної пісні)

Читати більше...

 

Текст 2. Колискова – це душа, яка ходить навшпиньках

Усе  починається  з  дитинства,  з  колискової.  Звідти  беруть  початок наші  турботи й радощі,  смуток  і  веселість,  тривоги  та  сподівання.  І  головне —  взаємність  з життям,  зі  світом.  адже  дитяче  слово, ще  не  зовсім  виразне  промовляння,  помах ще  не  зміцнілих  рученят,  перша  ота взаємність очищає  і душу,  і помисли. І щезає до певної міри все гіркотне, наболіле,  стражденне.

Тож  не  зайве  наголосити, що  людина  таки  починається  з  колискової, з голосу материнської душі над колискою. Уже тоді, з першої почутої мелодії ми відчуваємо багатоголосся життя  та  світу.

Колискова — це душа, яка ходить навшпиньках. Почути її кроки можуть  лише  ті,  хто  вміє  слухати. Як  і  сповідь матері  над  колискою. Коли вгамовуються, стихають людські чвари, коли натруджена  (вечірня чи вранішня)  земля  дихає  безгомінням,  коли помислам  і надіям  відкриваються  простір  і  небо,  а  світ  стає милосерднішим,  ближчим  до  серця,— тоді в  серці матері народжується пісня, тоді над колискою вона щемно, тремтливо  та  ніжно  виспівує  свою  незглибинну  душу.  Тож  навчимося слухати материну  сповідь  (За М. Сингаївським; 157  сл.).

Категорія: ТВОРИ | Додав: | Теги: 6 клас, переказ колискова, Колискова, твір колискова, переказ
Переглядів: 16299 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 4.3/52
Всього коментарів: 4
avatar
1
спс =) завтра переказ
avatar
2
Спасибо!
avatar
3
smile Спасибо
avatar
4
спасиба огромное
avatar