Головна » Файли » Твір

Короткі тексти про осінь
26.11.2019, 00:13
загрузка...

Осінь

Настала пізня осінь. Повіяв холодний вітер. Небо вкрилось темними хмарами. Часто йде дощ. Жовте листя опадає з дерев. Пернаті друзі відлітають у теплі краї. Скоро прийде зима.

28 слів. (За Є. Гуцалом.)

***

Осінь. Заклопотано стрибає між гілками білка. Ще з літа дбає вона про зиму. Нанизує білочка на сухі гілки гриби. Носить стиглі жолуді. Шарудить сухими листочками. Схопить щось і швидко мчить до своєї комірчини.

33 слова. (За Ю. Старостенком.)

***

Пізня осінь

Давно вже зібрли врожай. Поля стояли порожніми. Почалась оранка на зяб. День і ніч гули на полях трактори. Вони прорізували осінню млу своїми вогниками. Сіяв на лан дрібний дощик. Він поливав і поїв землю.

36 слів. (3 журналу «Барвінок».)

***

По гриби

Настала золота осінь. Часто йдуть дощі. Діти пішли в гайок по гриби знайомою стежкою. Петрик знайшов гриб. Сьогодні йому щастить. У нього вже багато різних грибів. Цього разу діти радісні поверталися додому з повними кошиками.

37 слів. (З журналу «Малятко».)

***

Осінь повелася спочатку суворо. Все чогось хмурилася і сльозилась. Потім все змінилося. Соколиний бір тепер золотився багрянцем. Кожний ранок готував нові й нові візерунки. Небо очистилось від важких хмар. По густій блакиті вийшло гуляти золоте сонце .

36 слів. (За Ю. Збанацьким.)

***

Золота осінь

Осінній день. Земля вкрита килимом. Крізь віти дерев видніється синє небо. Сонячним промінням зігріті золоті берізки та клени. Вони стоять мов зачаровані в цьому лісовому царстві. Тільки стрункі сосни та ялинки пишаються своїм зеленим гіллям.

37 слів. (З книги-календаря «Дванадцять місяців».)

***

Чарівниця-осінь

Берези та клени покрила осінь лимонною жовтизною. Листочки осичок вона розрум'янила. Став осичник увесь червоний. Прийшла осінь на лісову галявину. Стоїть серед неї сторічний дуб. Цей богатир стоїть і густим листям потрушує.

33 слова. (За М. Вінграновським.)

***

Ліс восени

Який урочистий стоїть ліс в осінньому вбранні. Дрімають дерева під останнім теплим промінням. Клен ніжно шепоче жовтим листям. Біля великого пня вогнем палає горобина. У пишні шати вбралися велетні дуби. Зупинись на хвилинку, прислухайся. Як цікаво в лісі!

40 слів. (За Ю. Старостенком.)

***

Осінь

Стоїть золота осінь. Красивий ліс восени. У його гущавині ще тепло. Земля ще п'є росу. Дерева ловлять промені сонця. Однак скоро вітри та холод прийдуть до лісу. Листя з дерев опаде. Заясніє іній на гілочках. Хуртовина замете стежини. Повалить густий лапатий сніг.

43 слова. (З журналу "Барвінок".)

***

Пізня осінь

Ось і пізня осінь. Дні стали короткі. Холодний осінній вітер несе по дорогах жовте листя. Опустіли гнізда птахів. Поховались комахи. Небо вкрите хмарами. Часто йдуть дощі. З городів давно зібрали капусту, картоплю , помідори. Незабаром настане зима. Випаде сніг. Ударять морози. Замерзнуть річки.

44 слова. (З книги-календаря "Дванадцять місяців".)

***

У листопаді Небо запнене хмарами. Хмари то летять під натиском вітру до далеких голих лісів, то зупиняться і поливають пусті поля дрібним дощем. . У якийсь день хмари піднімуться вище, розійдуться, дадуть проглянути сонцю і посіють згори снігову крупу. Потім і справжній сніг піде. Прощай, осінь! Здрастуй, зимо!

47 слів. У лісі (За А. Митяєвим.)

***

Відлітають журавлі У золоті осінні дні відлітають у вирій журавлі. Через ліси, через поля летять вони високо в небі. У глухому лісі сіли на ніч відпочити. Незабаром зійде над лісом веселе сонце. Високо піднімуться журавлі. З ясного неба почуємо їхнє прощальне курликання. До побачення, журавлі! 3гадуйте рідну землю в далеких краях!

50 слів. ( За І. Соколовим-Микитовим.)

***

Здрастуй, осінь! Здрастуй, осінь! Ми раді тобі, золотоволоса багатирко! Ми чекали твого приїзду. Засівали в полі хліб , обгортали на городі картоплю, обкопували в садку крислаті яблуні. Ми все літо чекали цього дня, коли майне твоя яскрава плахта. Але відлітають птахи у вирій, і нам трохи сумно... Як же непомітно і швидко надійшла осінь!

56 с л ів . ( За О. Донченком.)

***

За вікном стоїть осінь. Часом мрячить холодний дощ. А осінні пахощі навівають спогади про літо. Уява переносить нас на поле. Там цвіте пахуча гречка. Над нею гудуть бджоли. У полі пораються працьовиті школярі. Доглядають баштани й городину. Тепер усе це радує око. Кавуни й дині, виноград, яблука, груші, картопля, кукурудза розмістились на виставці. А величезний гарбуз приймає осінній парад своєї рідні.

61 слово. (За О. Довженком.)

***

Суниці в жовтні

Повітря в осінньому лісі якесь особливе. Пахне грибами, грушами, м'ятою, смородиною. Звідкись вітерець приніс духмяний аромат суниць. Повернув на суничні пахощі, спустився з горбка й опинився на галявині. Початок жовтня був на диво теплий. Обмануті теплом суниці посеред осені знову зацвіли. Серед зелених листочків біліли ніжні квіточки. Де сонечко зігрівало галявину більше, можна було збирати ще один урожай. Рідко таке трапляється.

64 слова. (За В . Приходьком.)

***

Білка Настала осінь. Листя на деревах стало жовтіти і падати на землю. Прийшла прохолодна дощова пора. Білка почала готуватися до зими. Вона збирала і сушила на сучках гриби. Носила насіння, жолуді та горіхи. Усе це ховала білка в своєму дуплі. Багато різної їжі запасла білка на зиму. Добре підготувалась лісова ласунка до зими.

53 слова. (За ІО. Старостенком. )

***

Осінь

Настала осінь. Повіяв холодний вітер. Небо вкрилось важкими хмарами. Часто йдуть дощі. Зів'яли квіти. Жовте листя опадає з дерев. Птахи відлітають у теплі краї. Лісові мешканці вже приготувались до зими. Моторна білочка насушила грибів, назбирала горіхів та жолудів. Їжак заснув до весни. Зайчик міняє свою сіру шубку на білу.

50 слів. (З журналу «Малятко».)

***

Прийшла осінь. На полях скошено хліб. Поспускали довгі коси берізки. Лише дубки щось лопочуть своїм цупким листячком. Серед стерні заметушились польові миші. Вони зносять на зиму зерно до своїх комірчин. Із завзяттям полює на мишей лисиця. Ось вона припала до землі і завмерла. З великим терпінням чекає руда слушної хвилини. 50 слів. (За Ю. Старостенном.)

***

Чарівниця осінь Прийшла пишнобарвна чарівниця осінь. Вкривається багрянцем клен. Часом тихо зронить свій лист. Золота берізка опустила свої кучеряві віти. Красується тільки зелена сосонка. Сусідки її, берези та липки, стоять такі сумні та бідні. Листячко з них геть облетіло. А сосонці байдуже - вона зеленіє! Деякі квіточки ще не хочуть здаватися. Вони поспішають доцвісти, поки перші морози не вдарять по них.

60 слів. (За Ю. Старостенком.)

***

А восени клен перевтілюється. Він палахкотить холодним яскравим полум'ям. Ніби вогняні шапки, летять за вітром його великі листки. Осінь зриває з кленів строкате листя, щедро кидає його на лісовий килим, тче з нього неповторний казковий узор.

60 слів. (З журналу «Барвінок».)

***

Золота осінь Прийшла різнобарвна осінь. У зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки. Червоним полум'ям горять осики, дикі груші, горобина. На лісовій ліщині дозріли горіхи. Важкі коричневі жолуді падають з дубів. Лісові мешканці заготовляють на зиму харчі. Миші наповнюють свої нірки насінням кленів, жолудями, горіхами. Моторні білочки теж збирають горіхи і жолуді, сушать гриби. Чималі запаси різних плодів заготовляють і сойки.

60 слів. (За Ю. Старостенком.)

Категорія: Твір | Додав:
Переглядів: 39 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar