Головна » Файли » Твір

Мінітвори про зиму (5 творів про зиму)
26.11.2019, 00:40
загрузка...

Вільна тема "Пори року" - твір "Зима у моєму місті (мінітвір-опис)"

Настала зима. Вже середина січня. Сьогодні ясний зимовий день, сонце світить сліпуче яскраво. Навколо все біле-біле: м'який пухнастий сніг рівним шаром покрив землю. Сніг всюди: на лавках, на дахах будинків, на деревах. Дерева стоять у снігу, немов яблуні в цвіту. Білі-білі. І тільки де-не-де видніються червоні кетяги горобини. Під горобиною багато пташиних слідів. Шосе скинуло з себе білосніжний наряд, і здається, що дорога чорної змією звивається між високими будинками в білосніжних шапках. Люди кудись поспішають, залишаючи на снігу ланцюжки своїх слідів, які переплелися між собою. Діти з радісними криками спускаються на санках з пагорбів: їм і в мороз весело. А сніг блищить на сонці, іскриться і переливається ...

 

Вільна тема "Пори року" - твір "Прекрасний зимовий день"

Зараз січень - середина зими. Зранку світить яскраве сонце на блакитному чистому небі. Сніг переливається різнобарвною веселкою, легкий морозець. У такий день приємно стати на лижі і піти до зимового казкового лісу. Тут надзвичайно тихо.Таємниче стоять ялини, закутані в теплу білу шубу зі снігу. Дмухнув легкий вітерець, з найближчою гілки осипався сніг. Пролетіла велика ворона і змахнула сніг на доріжку. Я йду вздовж узлісся і насолоджуюся цією суворою та казковою красою. Здається, все завмерло навколо, але це оманливе враження. Десь на верхівці сосни метушиться білка, далеко прошмигнув заєць-біляк. Зима диктує свої закони, але життя не зупиняється ні на хвилину, мешканці лісу зайняті своєю повсякденною роботою. Я теж іду додому - пора готуватися до навчального тижня. Розпал зими. Холодно, вітряно. Як добре, що сьогодні неділя і не треба нікуди виходити. Я підійшла до вікна, щоб подивитися температуру на градуснику. Мінус десять. Навіть здригнулась, подумки уявила, як пробирає до кісток цей пронизливий вітер. У нас під вікном росте горобина. Вона помітно розгойдується під натиском вітру. Раптом її обліпила зграя снігурів. Вони діловито розсілися на гілках, озирнулися на всі боки і стали клювати яскраві соковиті ягоди. Дерево велике, яскраво-червоних кистей достатньо, тому птахи не метушаться, всім вистачає. Снігурі наклювалися вдосталь і вип'ятили яскраво-червоні грудки, як на виставці. Напевно, вони чекали команди ватажка. Відпочивши після ситного обіду, птахи відлетіли. А я здивувалася - дерево було сіре, не залишилося жодного червоного грона. Як добре, що є такі зимові їдальні для наших птахів!

 

Вільна тема "Пори року" - твір "Зимовий ліс"

«Мороз і сонце, день чудовий»... Я люблю гуляти взимку по білосніжному лісу і спостерігати за змінами у природі. Взимку ми з сім'єю часто ходимо до лісу, мені подобається зимове сліпуче сонце, наче дрібними діамантами всипана земля.

У цю пору року в лісі все ніби завмирає ненадовго. Шелестіння листя і дзижчання комах не почуєш, ліс монотонно-білого кольору, тварини не «пустують». Але зате можна легко помітити на білому полотні будь-яких тварин, таких як лисиця, білка, вовк, заєць, лось. Всі вони бігають по снігу і мимоволі залишають свої сліди, ось як раз по них-то і можна дізнатися, хто тут пробігав. Сонні дерева, перешіптуючись одне з одним, наділи свої пухнасті шубки зі снігу. Вони чекають, коли ж прийде весна.

Потрібно берегти і охороняти природу, якщо ми не збережемо її, то ми не зможемо милуватися її красою.

 

Вільна тема "Пори року" - твір "Взимку в лісі"

Зима - прекрасна пора року. А особливо добре взимку в лісі.

Нам здається, що у зимовому лісі панує спокій і тиша, але це тільки на перший погляд. Коли з'являється сонце, весь ліс перевтілюється і блищить. Багато лісових жителів лягли в сплячку, а ті, хто залишився, прикладають великі зусилля, щоб прогодуватися. Ось заєць-боягуз здирає кору з берези, а ось і синичка перелітає з дерева на дерево. Раптом з величезної гілки ялини впав сніг - це білка скаче з горішком у зубах. Навіть вовк і лисиця не сидять на місці, вони нишпорять по лісі в пошуках здобичі. Снігурі, як ягоди горобини. Присіли на гілці. Вдалині поважно бродить лось з величезними рогами.

А сам ліс прикрашений пухнастим, білосніжним снігом, що іскриться в променях сонця.

Як добре взимку в лісі!

Автор: Анчугова Н.6-в клас

 

Вільна тема "Пори року" - твір "Зимовий пейзаж"

На дворі - зима. Чудовий сонячний день. На небі ні хмаринки. Сніг, який йшов всю ніч, покрив землю, будинки, машини білим пухнастим покривалом. Дерева стоять у важких білих шапках, і зрідка з верхівок зривається вниз сніговий пил.
На снігу, як на білому аркуші, чітко виписані ієрогліфи пташиних слідів. Горобці біля будинку б'ються через скоринки хліба їм нелегко відшукати їжу під білою ковдрою.
Сонце високо. Його промені перетворюють засніжений шлях на сяючий розсип алмазів. Пройтися по цій царської дорозі хочеться кожному.
Поміж дерев хлопці намагаються зліпити сніговика, але у них нічого не виходить. Справа в тому, що на вулиці мороз, і сніг у такі дні стає сипучим і хрустко скрипить під ногами при ходьбі. На гірці - веселе гуляння. Чути верески і крики, котяться вниз різнокольорові санки, а на них - дівчата і хлопці. Хтось полив схил з одного боку водою, і тепер виблискує крижана смуга, чекає бажаючих покататися. Таких сміливців - хоч відбавляй!
Якщо довго стояти на одному місці, мороз забирається за комір, починає щипати ніс і вуха. Добре б зайти зараз до бабусі - у неї завжди жарко натоплено і для гостя напевно знайдеться гарячий пиріжок з яблучним варенням.
Шкода, що зимові дні короткі, але все одно зима - моя улюблена пора року.

Категорія: Твір | Додав: | Теги: про зиму, твір про зиму
Переглядів: 16 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar