Головна » Файли » ТВОРИ

Пісня – душа народу
19.10.2020, 16:59
загрузка...

Український народ впродовж багатьох віків формував багату культуру, значною частиною якої є усна словесна творчість, пісенно-музичні скарби. Ці шедеври незрівнянної краси відображають національну своєрідність українського народу -поетичне світосприйняття. Через те українські пісні мають глибинне мелодійне звучання, влучне барвисте, образне слово.

Колись людина мала дуже тісний зв'язок із природою. Вірила в існування божеств, від яких, на її думку, залежало життя і добробут. Це був час духовного єднання наших предків із Всесвітом. Щоб боги були до них прихильнішими, наші пращури вдавались до різних магічних обрядів, які супроводжувались піснями, іграми, танцями. Так виникли обрядові пісні, в котрих відчувається поетична душа, образне світосприйняття, розуміння навколишнього світу та людини як частини цього світу.

Тяжкою була доля нашого народу, але люди ніколи не втрачали надію на краще, в грізні хвилини ставали на захист справедливості, правди, мужньо боролися за незалежність, національне самовизначення. В історичних піснях прославляється патріотизм, героїзм, незнищенність нації, підтверджується безсмертя душі народу.

Але українська душа ще й чутлива, лірична, здатна виражати свої по-чуття через образи-символи. Згадаймо мамину колискову, і в нашій уяві з'являться милі кожній людині картини: і сірий котик, і Сон, який ходить коло вікон, Дрімота, барвінок, м'ята...

У нашій сім'ї шанують українську пісню. Коли на родинне свято збирається вся сім'я, усі співають. Пісня єднає нас, надає нам сили і впевненості, допомагає жити.

Я вдячна своїй бабусі, яка навчила мене співати, відчувати красу українського слова. Ці знання я передам своїм дітям, а вони - своїм.

Наша українська пісня житиме в віках, бо душу народу знищити неможливо.

Категорія: ТВОРИ | Додав:
Переглядів: 44 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar