Головна » Файли » ТВОРИ

6 клас Письмовий твір-роздум у художньому стилі про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень
14.05.2015, 10:54
загрузка...

603. В епізоді з біографії Тараса Шевченка вражає послідовність хлопчика в здійсненні своєї мрії - знайти залізні стовпи, які тримають на собі землю. 
В епізоді з біографії Григорія Сковороди нас вражає те, що філософ відмовився від царських почестей, не бажав надбати багатств, пішов мандрувати, пізнавати світ.

605. Основна думка: Роби істотам природи добре - і Вони віддячать тобі за захист і турботу. 
Тимко зробив дуже добрий вчинок: він не збив росички з квітки, 
яка зачарувала його, залишив "лугову царицю" - ромашку в їЇ "зеленому храмі" разом із густим кущиком трави та, бережно обкосивши, пішов далі. Йому здалося, що ромашка тихо кивала йому голівкою, дякуючи за захист і турботу.

606. Шляхетний вчинок 
Видатний педагог В. Сухомлинський розповів про шляхетний вчинок школяра Андрія. 
Одного разу Андрійко і Ніна поверталися зі школи. На шляху був ярок. Припекло сонце, розтанув сніг, і ярком потекла вода. 
Андрійко швидко перебрів через потік, став на протилежному березі. Подивився хлопчик на Ніну й засоромився. 
Бо він же в чобітках, а Ніна - в черевичках. Як же зона перебреде? 
"Ой, як недобре я зробив, - подумав Андрійко. - Чому я зразу не побачив, що Ніна в черевичках?" 
Андрійко перебрів потік назад, підійшов до Ніни і каже: 
- Це я хотів довідатись, чи глибоко. Бо переправлятися будемо вдвох. 
- Як? - здивувалась Ніна. - Адже я в черевичках. 
- Сідай мені на спину, - сказав Андрійко. 
Ніна сіла на спину Андрійкові, і хлопчик перевіз дівчинку.

607. Він і вона 
В цьому оповіданні нас вражає те, що брат - десятикласник не 
соромиться нести портфель сестрички-першокласниці, що вони дуже добре розуміють один одного, що вони вдвох - щасливі. Ще більше нас вражає, що хлопці - друзі брата світлішали поряд з братом та сестрою, не дозволяли ніяких кепкувань. 
Дуже добре, коли ще з шкільних років хлопець вміє любити і захищати дівчину. Зараз це його молодша сестра, потім - дружина, ще пізніше - маленька донечка.

609. У книгу Гіннеса 
Ця замітка-інформація належить до публіцистичного стилю. У ній інформаційними методами розв'язуються актуальні, злободенні суспільно-політичні проблеми. У даному разі це проблема розвитку шахів в Україні, проблема залучення до цього виду спорту школярів та молоді. 
Використання публіцистичного стилю передбачає активний вплив на читача, спонукання його до діяльності, до необхідності зайняти певну громадянську позицію, змінити погляди чи сформувати нові. У замітці-інформації ці особливості публіцистичного стилю виявляються опосередковано ("Тепер усі юні талановиті шахісти рівнятимуться на українця"), не так яскраво, ніж у замітці-роздумі.
Важливою ознакою публіцистичного стилю є доступність мови та формулювань, орієнтація на широкий загал використання точних найменувань, дат, подій, учасників (Сергій Карякин, неповних тринадцять років), наявність низки яскравих засобів авторського тлумачення, в даному разі - позитивного ("відомий", "виконав норматив міжнародного гросмейстера", "ім'я внесено у світовий рекордний реєстр", "талановиті шахісти>, "рівнятимуться на українця").

610. Виховний момент 
Це замітка - роздум публіцистичного стилю. 
Злободенне суспільне питання, яке ставиться в замітці - це проблема правильного виховання дітей, людяних відносин між батьками та дітьми.
Публіцистичний стиль передбачає пропаганду певних думок, переконань, ідей, теорій та активну агітацію за втілення їх у повсякдення. У даному випадку після яскравого прикладу, в якому в ролі терплячого вихователя виступає дресирувальник з цирку, а в ролі "дитини" - добре вихована мавпочка, автор вдається до формулювання власних публіцистичних роздумів: "Я подумала: чому немає такого терплячого спілкування батьків із дітьми? Можливо, тому й чуємо, як їз дитячих майданчиків нерідко лунають несамовиті крики, плачі, а діти ростуть неврівноважені, з порушеною нервовою системою". 
Темою замітки - роздуму є спілкування батьків та маленьких дітей. 
У замітці йдеться про терплячі, спокійні і нетерплячі, грубі, нервові вчинки дорослих. 
У замітці-роздумі автор висловлює своє негативне ставлення до брутальних методів виховання ("Деякі мами забороняють спускатися...вдаючись до "переконливого" методу - висмикують дитину силою з гурту, ляскають її, дитина заходиться від плачу"). 
В публіцистичній замітці-роздумі використовуються образні, емоційно-оцінні слова - засоби авторського тлумачення як негативного, критичного ("переконливий" метод; висмикують дитину силою; ляскають її; дитина заходиться від плачу; несамовиті крики; діти ростуть неврівноважені; з порушеною нервовою системою), так і позитивного (затишний куточок; блискуча гірка; жваве "дитинча"; як чоловік умовляв її спуститися, як переконував; вихована мавпочка; терпляче спілкування) змісту.
До ознак публіцистичного стилю в замітці-роздумі також належить використання питальних речень ("Як може батько дозволяти такі вправи?"; "Чому він так спокійно реагує на дитячі витівки?"; "...чому немає такого терплячого спілкування батьків з дітьми?") та влучний, афористичній заголовок ("Виховний момент").

611. Про конвалії і не тільки... 
Висловлювання, що вказують на ставлення автора до повідомлення: Хотілося доторкнутися до кожної гілки, кожного листочка... Я опинився в чарівному куточку соснового бору. У мене потепліло на душі. Хлопчик нагадав дорослим: природі не варто завдавати болю. 
Конвалії взагалі збирати не можна, зони занесені у Червону книгу. Щодо поведінки хлопчика і батьків, мені здається, вени повели себе дуже добре, не захотіли завдавати болю природі.

гдз Рідна мова 6 кл. 2006 р. Єрмоленко С.Я

Категорія: ТВОРИ | Додав: | Теги: на основі власних спостережень і вр, твір 6 клас, у художньому стилі, про вчинки людей, Твір-роздум, гдз 6 клас
Переглядів: 15591 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 0
avatar